italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví Slovenské republiky v Itálii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace investičních příležitostí a digitální ekonomiky České republiky v rámci semináře Visegrádské 4 o digitalizaci, Řím, 14.3.2019

V prostorách Velvyslanectví Slovenské republiky v Římě se dne 14.3.2019 uskutečnil v rámci předsednictví Slovenska ve Visegrádské 4 ekonomický seminář “Digital Dynamic Visegrad” zaměřený na digitalizaci a příležitosti v této oblasti v zemích V4. Seminář navázal na úspěšný ekonomický seminář V4 organizovaný v loňském roce v Miláně pro firmy ze severní Itálie. Seminář byl určený především firmám, ale i dalším subjektům se zájmem o informace o obchodních a investičních příležitostech v zemích V4. Publikum tvořilo přibližně čtyřicet osob.

Slovensko bylo na semináři zastoupeno na vysoké úrovni a to místopředsedou vlády pro investice a informatizaci R. Rašim. Místopředseda vlády vystoupil spolu s velvyslancem Slovenské republiky J. Šothem  a ve svém vystoupení přiblížil kroky slovenské vlády v oblasti digitalizace. Za italskou stranu vystoupil senator A. Urso, místopředseda senátního Výboru pro bezpečnost. Za Slovensko na semináři vystoupili také zástupce SARIO, který poskytl informace o investičním prostředí a zástupce Slovenské národní asociace ITAS, který se věnoval otázkám digitální transformace Slovenska.

Za zbývající členské země Visegrádu vystoupili s prezentacemi jednotlivých zemí ekonomičtí radové jednotlivých velvyslanectví se sídlem v Římě. Za Velvyslanectví ČR v Itálii vystoupil vedoucí ekonomického úseku J.Jílek, který poskytl účastníkům kromě základních informací o hlavních makroekonomických údajích, bilaterálním obchodu s Itálií, služeb specializovaných agentur CzechTrade a CzechInvest a možnosti investic v ČR. Přítomným přiblížil vládní program Digitální Česko a příležitosti, které nabízí pro subjekty zabývající se otázkami digitalizace.

Významnou součástí semináře byla účast, vystoupení a diskuse se zástupci italských firem působících v jednotlivých zemích V4, kteří účastníkům přiblížili své konkrétní zkušenosti a svědectví z podnikání v těchto zemích. Se zkušenostmi z působení v ČR vystoupil zástupce IT společnosti GWC World – Digital Marketing Company A. Malnati.

 

přílohy

Program 559 KB PDF (Acrobat dokument) 20.3.2019