italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Římě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace investičních příležitostí v ČR pro právní a finanční poradce, zastupující klienty z řad italských podnikatelů a firem, Řím, 11.12.2018

V sídle římského Justičního paláce se dne 11.12.2018 uskutečnil ekonomický seminář zaměřený na investiční a obchodní příležitosti v ČR, Izraeli, Japonsku, Kanadě, Maltě, Maroku a Rakousku, který organizoval Svaz advokátů v Římě. V rámci prezentací jednotlivých zemí byla představena základní makroekonomická data, obchodní vztahy, podnikatelské a fiskální prostředí.  Seminář byl určený především advokátním kancelářím a společnostem pro daňové a finanční poradenství, zastupující klienty z řad podnikatelů a firem, kteří hledají obchodní a investiční příležitosti v zahraničí. Publikum tvořilo přibližně třicet osob.
 

Na semináři vystoupil místopředseda rady Svazu advokátů A. Cassiani, následovaly prezentace jednotlivých zemí. Ty představili zástupci velvyslanectví, obchodních zastoupení v Římě a Miláně i jednotliví advokáti a daňoví poradci, kteří zastupují společnosti z uvedených zemí. Za Velvyslanectví ČR v Itálii vystoupil vedoucí ekonomického úseku Jiří Jílek, který poskytl účastníkům kromě základních informací o vývoji české ekonomiky, hlavních makroekonomických údajích, bilaterálním obchodu s Itálií a charakteristiky podnikatelského prostředí také možnosti investic v ČR. Přítomným současně přiblížil služby specializovaných agentur CzechTrade a CzechInvest. Druhým vystupujícím k České republice byl advokát Alessandro Ferri, který se ve svém vystoupení zaměřil na právní aspekty unijních obchodních vztahů – s důrazem na témata jednotného platebního příkazu, řešení obchodních sporů, nařízení týkající se zadržení plateb, důkazního břemene -  a na jejich aplikaci v českém právu.

přílohy

Program 161 KB JPG (Obrázek / Fotka) 13.12.2018