italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechTrade Milán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Promoční akce pro české výrobce a dodavatele hudebních nástrojů v italské Cremoně

Velvyslanectví ČR v Římě společně se zahraniční kanceláří CzechTrade v Miláně a veletržní správou Cremona, s podporou Českého centra Miláno, organizovaly v rámci prestižního veletrhu s hudebními nástroji v Cremoně dne 27. září 2018 koncert a následnou networkingovou akci. Společenská akce, která se uskutečnila s přispěním Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie, byla zaměřena na propagaci českých výrobců a dodavatelů hudebních nástrojů v Itálii.

Představení špičkových hudebních nástrojů české výroby ve městě, které kromě vzniku nejstarších dochovaných houslí bylo působištěm A. Stradivariho, doprovodilo účast pěti českých výrobců hudebních nástrojů a příslušenství na specializovaném hudebním veletrhu v Cremoně. Společnou účast na veletrhu podpořila kancelář CzechTrade v Itálii. Prezentovaly se na ní firmy Ika Hard Cases – Jiří Bednář, Janicek PICKS s.r.o.; Petrof, spol. s.r.o., Strunal Schönbach s.r.o. a Šiba Plus s.r.o.

V rámci koncertu se představily tři hudební české nástroje: piano od firmy Petrof a housle a kytara od firmy Strunal Schonbach. Na tyto nástroje zahrají světově proslulí hudebníci Alvaro Siviero, Marat Bisengaliev a Edoardo Catemario. Koncert se uskutečnil v prestižním Auditoriu Giovanni Arvedi v centru Cremony. Přítomné posluchače pozdravili za velvyslanectví ekonomický rada J. Jílek, ředitel kanceláře CzechTrade v Miláně M. Atanasčev, Honorární konzul ČR v Miláně G. Aletti a generální ředitel veletržní správy Cremonafiere  Za české firmy vystoupily zástupci obou prezentovaných firem – Petrof a Strunal Schonbach.

Jiří Jílek, ekonomický rada, Velvyslanectví ČR v Římě

 

 

 

přílohy

Pozvánka 761 KB JPG (Obrázek / Fotka) 8.10.2018

Galerie


Společenská akce Cremona