italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Public Domain Pictures
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast ekonomického diplomata Velvyslanectví ČR v Římě na mezinárodním veletrhu Levante v Bari

Ve dnech 5. a 6. října 2020 navštívil ekonomický diplomat Velvyslanectví České republiky v Římě Marcel Sauer Bari v regionu Apulie. V rámci cesty navštívil veletrh Fiera del Levante, společně se zástupcem CzechTrade Markem Atanasčevem představil během prezentace ekonomiku ČR, jednal na Svazu průmyslu (Confindustria) a sešel se s řadou zástupců místních firem.
 

Veletrh Fiera del Levante je významným regionálním veletrhem, který se koná každoročně v Bari na ploše výstaviště o 30 000 m2. Široce zaměřený veletrh určený veřejnosti má za sebou již 84 ročníků. V rámci veletrhu jsou pořádány národní dny. V letošním roce se zde ČR představila ve dnech 5. a 6. října na stánku zaštítěném Česko-italskou obchodní komorou v zastoupení Riccarda di Matteo. Dne 5. října vystoupil na výstavišti M. Sauer spolu se zástupcem milánské pobočky CzechTrade Markem Atanasčevem s prezentací mapující historii a současnost průmyslu a ekonomiku ČR, včetně přehledu aktuálních příležitostí pro obchodní výměnu.

M. Sauer i M. Atanasčev dále navštívili místní pobočku Svazu průmyslu (Confindustria), kde představili současný vývoj ekonomiky ČR a s vedením a zástupci firem debatovali o budoucích projektech a možnostech obchodní výměny. Zároveň informovali o možných dodávkách ochranných prostředků a zdravotní techniky z ČR v návaznosti na epidemii koronaviru.

Marcel Sauer, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Římě