italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Římě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšné ekonomické prezentace pro italské podnikatele v srdci Lombardie

Ve dnech  5. a 6.6.2018 se v uskutečnily v ekonomickém srdci severní Itálie dvě úspěšné ekonomické prezentace zaměřené na poskytnutí informací a přímých kontaktů  pro místní podnikatele zajímající se o navázání či prohloubení aktivit směrem do ČR.
 

Podnikatelský seminář v Milánu – Doing Business in the V4

Dne 5.6. se v severoitalském Milánu uskutečnilo setkání zaměřené na podnikání a prohloubení obchodních příležitostí Itálie, resp. podnikatelů z regionu Lombardie, se zeměmi V4. Na setkání vystoupili zástupci Velvyslanectví ČR a Velvyslanectví Slovenské republiky v Itálii a dále zástupci generálních konzulátů Maďarska a Polska v Miláně. V panelu věnovaném konkrétním podnikatelským zkušenostem vystoupilo několik úspěšných italských podnikatelů působících v zemích V4 se svými zkušenostmi. Podnikatelský seminář v Miláně spoluorganizovaly česká pobočka kanceláře Mazars a česká pobočka agentury Gi Group a dále CzechTrade Miláno.

Na semináři vystoupili zástupce české pobočky Mazars pro Itálii R. Di Cursi, který účastníkům představil základní makroekonomická data, obchodní vztahy, podnikatelské a fiskální prostředí v jednotlivých zemích V4, následně zástupce Gi Group A. Misiti představil základní charakteristiky trhu práce ve stejném regionu. V následných vystoupeních zástupců jednotlivých velvyslanectví a generálních konzulátů zemí V4 byly účastníkům přiblíženy další charakteristiky podnikatelského prostředí, výhody a úskalí pro business v jednotlivých zemích. Za Velvyslanectví ČR v Itálii na podnikatelském semináři vystoupil s prezentací vedoucí ekonomického úseku J. Jílek.

V následném diskusním bloku věnovaném konkrétním zkušenostem italských firem si mohli účastníci vyslechnout řadu zajímavých svědectví z jejich podnikání v jednotlivých zemích V4. Na závěr setkání se zástupci zemí V4 setkali v rámci B2B s přítomnými podnikateli a poskytli jim informace o možnostech působení a spolupráce s ČR.

Podnikatelský seminář  v Solbiate Olona – Doing Business in the Czech Republic

Dne 6.6. se v městě Solbiate Olona v provincii Varese uskutečnil podnikatelský seminář zaměřený na podnikání v ČR, který organizovalo vedení města a významná podnikatelská asociace Confapi Varese ve spolupráci s kanceláří CzechTrade Milán. Semináře se zúčastnili zástupci téměř dvou desítek firem, především z provincie Varese.

Na setkání vystoupil vedoucí ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Itálii J. Jílek, který poskytl účastníkům základní informace o vývoji české ekonomiky, hlavních makroekonomických údajích, bilaterálním obchodu mezi Itálií a ČR, regionem Lombardie a ČR. Ředitelka kanceláře CzechTrade Milán I. Třosková přiblížila podnikatelské a investiční prostředí v ČR a popsala služby, které agentura poskytuje italským partnerům, včetně možnosti vyhledání partnera v ČR a zaměřila se na popis praktických doporučení pro obchodování s českými firmami. Rovněž na tomto semináři vystoupili zástupce české pobočky Mazars pro Itálii R. Di Cursi s prezentací zaměřenou na podnikatelské a fiskální prostředí v ČR a zástupce Gi Group A. Misiti, který představil základní charakteristiky trhu práce v ČR. Na semináři vystoupil prof. F. Ciovati s prezentací zaměřenou na italskou fiskální politiku.

Galerie


Podnikatelské semináře v Lombardii