italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem

Informace pro české občany, kteří mění místo trvalého či dlouhodobého pobytu v zahraničí, případně se z dlouhodobého pobytu v zahraničí vracejí z zpět do České republiky.

Pokud jste zapsáni ve zvláštním seznamu voličů (dále ZSV) u Velvyslanectví České republiky v Římě a odjíždíte natrvalo z jeho územního obvodu, doporučujeme Vám ještě před Vaším odjezdem požádat o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů.

Na základě právních předpisů ČR o volbách v aktuálním znění není možnost vyškrtnutí vázána na rozhodnutí prezidenta o vyhlášení termínu voleb. Je tedy možno požádat o vyškrtnutí ze ZSV kdykoliv, vyškrtnutí samotné lze ovšem  provést nejpozději 2 dny před prvním dnem voleb, kdy se definitivně uzavírá ZSV.

Požádat o vyškrtnutí ze ZSV vedeného při ZÚ Řím lze písemně

Písemná žádost musí být voličem podepsána a je dostačující, pokud je zaslána faxem (+39063244466) nebo doručena poštou na adresu:

AMBASCIATA DELLA REPUBBLICA CECA A ROMA

Ufficio consolare (VOLBY)

Via dei Gracchi 322, 00192 Roma, Italia


Podpis voliče na žádosti o vyškrtnutí ze ZSV není nutno ověřovat úředně.

Pozn. Žádost prostřednictvím e-mailu, a to ani prostřednictvím scanové kopie, není možné z důvodu nedostatečné identifikace voliče a anonymity odesílatele, a rovněž není přípustná telefonická žádost.

K podání žádosti doporučujeme využít níže přiložený vzor formuláře. Dále je potřeba uvést trvalé bydliště v ČR, resp. doručovací adresu. Doporučujeme uvést přímé kontakty, např. email, telefon apod., z důvodu možnosti rychlého spojení v případě potřeby.

O vyškrtnutí ze ZSV Vám bude vydáno potvrzení o vyškrtnutí ze ZSV vedeného na ZÚ. Potvrzení o vyškrtnutí ze ZSV zašleme doporučeně na Vámi uvedenou adresu, anebo si je můžete vyzvednout osobně (vyznačuje se přímo na formuláři níže).

Potvrzení je nutno následně odevzdat přede dnem voleb obecnímu úřadu, v jehož územním obvodu máte trvalé bydliště, anebo v den voleb okrskové volební komisi, v jejímž obvodu máte trvalé bydliště.

Detailní informace naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR.

 

vzor žádosti o vyškrtnutí ze ZSV vedeného při ZÚ Řím (PDF, 130 KB)