italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rady pro cesty na Sardínii, Sicílii, do Apulie a užitečné aplikace (Immuni, SiciliaSiCura, Seapass)

Rady pro cesty do některých regionů Itálie - nutná registrace pro cesty na Sardinii a Apulii.

Sardínie

https://www.regione.sardegna.it

Od 17. 9. do 7. 10. 2020  byla soudně POZASTAVENA účinnost nařízení pro vstup na SARDINII, že všichni přijíždějící musí předložit při vstupu na Sardínii negativní výsledek testu na Covid-19 (molekulární - PCR, sérologický nebo rychlotest na protilátky) ne starší než 48 hodin od okamžiku odletu/odjezdu.

 

Je povinné předem nahlásit svůj pobyt online v případě cesty na Sardínii či do regionu Apůlie.

V případě Sardinie je nutno dotazník vyplnit minimálně 48h předem (jména, adresy, kontakty, zdali se setkali s virem, zdravotní stav). Každý pasažér musí obdržet QR kód, kterým se prokáže dopravci (ihned po vyplnění obdrží potvrzení o zaslání formuláře, doporučujeme si jej vytisknout, v případě neobdržení QR kódu se jím prokázat). Registraci je možno provést i prostřednictvím aplikace  App Sardegna Sicura. Lze zde vyjádřit souhlas s ukládáním pohybu a kontaktů. Při nástupu na palubu je kontrolována tělesná teplota.

 

Formulář naleznete na stránkách regionu Sardínie  www.regione.sardegna.it

 

Formulář v Italštině s českým překladem zde:

formulář vstup Sardínie překlad (DOC, 34 KB)

Každý pasažér musí při vstupu předložit kopii potvrzení o registraci, palubní lístek a platný doklad totožnosti. Při nástupu na palubu bude kontrolována tělesná teplota.

V celém regionu platí povinnost používání roušek na všech veřejných prostranstvích, pokud není možné dodržet bezpečnou vzdálenost 1 m. Například je nutné mít roušku při pohybu na plážích či v restauraci. Na lehátkách, ve vodě nebo při konzumaci u stolu je možné roušku sundat.

 

Sicílie

http://pti.regione.sicilia.it/portal/page/portal/PIR_PORTALE

Zůstává v platnosti povinnost nahlásit se lékaři pokud se vyskytnou symptomy onemocnění virem Covid-19 (teplota nad 37.5 st. Celsia a dýchací potíže). 

Sicílie zavedla aplikaci s názvem SiciliaSiCura, jež umožní obdržet asistenci lékařů a zdravotního personálu v případě zdravotních obtíží (Název aplikace má v překladu dvojí význam - Sicílie se léčí a Bezpečná Sicílie).

Zůstává zachována povinnost opatření proti šíření viru Covid-19 jako např. povinnost nosit u sebe neustále roušku, která musí být použita, když není možnost dodržovat bezpečnostní vzdálenost mezi osobami.

 

Apulie

https://www.regione.puglia.it

Rovněž Apulie zavedla povinnost registrace turistů na stránkách regionu (povinnost neplatí pro přepravce zboží, pro cestující z pracovních, zdravotních nebo jiných nezbytných urgentních důvodů). Za nedodržení hrozí pokuty. 

registrace zde (jazyky italský a anglický) https://limesurvey.istsvc.regione.puglia.it/index.php/119341?lang=it

Po dobu 30 dnů si mají turisté uchovat seznam navštívených míst a osob, s nimiž se setkaly.

Apulie proto velice doporučuje stažení celostátní aplikace Immuni, která toto registruje automaticky:

https://www.immuni.italia.it/download.html

 

Řím - město Řím zavedlo webovou aplikaci pro zjištění obsazenosti pláží v Ostii - Seapass. Aplikace upozorní, zdali byla už kapacita míst na plážích naplněna, nebo zdali bude na nově příchozím ještě umožněn vstup. Řím zároveň v Ostii zprovoznil část pobřežní silnice jako cyklostezku a procházku pro pěší s možností občerstvení jako kompenzaci pro osoby, kterým nebude z kapacitních důvodů umožněn vstup na pláže a rovněž jako rozšíření možnosti trávení volného času venku.

https://www.seapassroma.it