italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rady pro cesty na Sardínii, Sicílii, do Apulie a užitečné aplikace (Immuni, SiciliaSiCura, Seapass)

Rady pro cesty do některých regionů Itálie - nutná registrace pro cesty na Sardinii a Apulii.

Sardínie

https://www.regione.sardegna.it

Uvádíme aktuální a předpokládané změny pro cestování na Sardínii:

 

  • od 3.června 2020 obnovení letecké dopravy na letištích Alghero, Cagliari a Olbia do Říma (Fiumicino) a Milána.
  • od 13.června 2020 předpokládané obnovení leteckých spojení na národní úrovni;
  • od 25.června 2020 předpokládané obnovení mezinárodních leteckých spojení a námořní dopravy

 

Registrace pomocí formulářů:

Kdokoliv bude chtít nastoupit jak na námořní tak na letecká spojení směr Sardinie, ať už odkudkoliv, musí se před vstupem na palubu zaregistrovat pomocí určeného formuláře na stránkách regionu Sardínie  (www.regione.sardegna.it). Do 12.6.2020 je možno tento formulář vyplnit ručně i přímo na palubě a po příjezdu jej odevzdat kompetentnímu zdravotnickému personálu na letišti či v přístavu. Od 13.6.2020 musí být formulář vyplněn a odeslán elektronickou cestou. Formulář v Italštině s českým překladem zde:

formulář vstup Sardínie překlad (DOC, 34 KB)

Každý pasažér musí při vstupu předložit kopii potvrzení o registraci, palubní lístek a platný doklad totožnosti. Při nástupu na palubu bude kontrolována tělesná teplota.

V celém regionu platí povinnost používání roušek na všech veřejných prostranstvích (včetně pláží).

 

Sicílie

http://pti.regione.sicilia.it/portal/page/portal/PIR_PORTALE

Guvernér Sicílie p. Musumeci potvrdil svým usnesením ze dne 2.6.2020 otevření letní sezóny s počátečním dnem 6.června 2020.

Veškeré již již otevřené aktivity mohou zůstat i nadále v provozu a končí i povinná karanténa pro osoby, které přijedou na Sicílii od 3.června 2020. Nadále zůstává v platnosti povinnost nahlásit se lékaři pokud se vyskytnou symptomy onemocnění virem Covid-19 (teplota nad 37.5 st. Celsia a dýchací potíže). 

Sicílie zavedla aplikaci s názvem SiciliaSiCura, jež umožní obdržet asistenci lékařů a zdravotního personálu v případě zdravotních obtíží (Název aplikace má v překladu dvojí význam - Sicílie se léčí a Bezpečná Sicílie).

Zůstává zachována povinnost opatření proti šíření viru Covid-19 jako např. povinnost nosit u sebe neustále roušku, která musí být použita, když není možnost dodržovat bezpečnostní vzdálenost mezi osobami.

 

Apulie

https://www.regione.puglia.it

Rovněž Apulie zavedla povinnost registrace turistů na stránkách regionu (povinnost neplatí pro přepravce zboží, pro cestující z pracovních, zdravotních nebo jiných nezbytných urgentních důvodů). Za nedodržení hrozí pokuty. 

registrace zde (jazyky italský a anglický) https://limesurvey.istsvc.regione.puglia.it/index.php/119341?lang=it

Po dobu 30 dnů si mají turisté uchovat seznam navštívených míst a osob, s nimiž se setkaly.

Apulie proto velice doporučuje stažení celonárodní aplikace Immuni, která toto registruje automaticky:

https://www.immuni.italia.it/download.html

 

Řím - město Řím zavedlo webovou aplikaci pro zjištění obsazenosti okolních pláží - Seapass. Aplikace upozorní, zdali byla už kapacita míst na plážích naplněna, nebo zdali bude na nově příchozím ještě umožněn vstup. Řím zároveň v Ostii zprovoznil část pobřežní silnice jako cyklostezku a procházku pro pěší s možností občerstvení jako kompenzaci pro osoby, kterým nebude z kapacitních důvodů umožněn vstup na pláže a rovněž jako rozšíření možnosti trávení volného času venku.

https://www.seapassroma.it