italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

VÝSTRAHA!

(Archivní článek, platnost skončena 22.09.2021 / 11:15.)

Varujeme před extrémním nebezpečím rychle se šířících požárů, které stále sužují různá místa Itálie. Stav nouze byl v této souvislosti vyhlášen na Sicílii, mezi další postižené regiony patří Sardinie, Kalábrie, Abruzzo a Emilia-Romagna. V týdnu od 9.8. se zejména na jihu Itálie  očekávají extrémně vysoké teploty přesahující 40 stupňů C. Zvyšuje se možnost dalších požárů. 

Hrozí ztráty na životech, lokální přerušování dopravy, mohou se objevit výpadky dodávek elektřiny či přerušení mobilního telefonního signálu. Doporučujeme cestovatelům věnovat situaci zvýšenou pozornost a nejvíce postiženým oblastem se pokud možno vyhnout. Informujte se před cestou o aktuálním stavu v místě předpokládaného pobytu u svého ubytovatele a také v průběhu pobytu sledujte vývoj situace. Aktuální doporučení a varování lze nalézt například na webových stránkách italské civilní ochrany (protezione civile), Střediska pro koordinaci odezvy na mimořádné události (ERCC) nebo meteoalarmu EU.

V případě nebezpečí je třeba postupovat podle pokynů policie, hasičů, případně zaměstnanců hotelu, komunikovat s delegáty cestovní kanceláře, v případě nouze s velvyslanectvím (kontakty). Nacházíte-li se v postižené oblasti, dodržujte striktně pokyny místních bezpečnostních složek a úřadů.

Důležité telefonní kontakty v případě ohrožení: hasiči – 115, karabiníci – 112, první pomoc – 118.