italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzulární informace Itálie a Malta

Významné informace k chodu oddělení, osobní podávání žádostí, otevírací doba a další.

Konzulární oddělení Zastupitelského úřadu:

via Farnese 3A, Roma, 00 192.

Tel. 0039 0636095739, 0636095741, 0636095745.

e-mail: consulate_rome@mzv.cz

 

Informujeme, že k 15. 6. 2020 konzulární oddělení Zastupitelského úřadu obnoví osobní přijímání žadatelů. 

 

Úřední hodiny jsou stanoveny 

Pondělí  9 - 12 hod.

Úterý     9 - 12 hod.

Čtvrtek  9 - 12 hod.

 

Osobní návštěva za účelem konzulárních úkonů (agendy cestovních dokladů a ověřování, Czech Pointu, matriky a státního občanství)  bude možná pouze na základě předem sjednaného termínu preferenčně prostřednictvím e-mailové adresy consulate_rome@mzv.cz  a po jeho následném potvrzení ze strany konzulárního oddělení nebo po telefonickém sjednání schůzky.

Při jednání v prostorách konzulárního oddělení je nutno v souladu s hygienicko- epidemiologickými opatřeními  používat ochranné prostředky pro zakrytí úst a nosu (rouška, šála, šátek), rukavice, dodržovat odstup mezi žadateli a do prostor konzulárního oddělení vstupovat jednotlivě na vyzvání prostřednictvím zvonku s audiozařízením u vstupních  dveří Konzulárního oddělení. 

 

Pro dotazy ke konzulární agendě (např. cestovní pasy, matrika, zápisy narození, manželství, státoobčanské záležitosti, agenda CzechPoint  a legalizace) nebo pro sjednání schůzky volejte pouze v níže uvedených časech na telefonní  čísla:

+0039 0636095739 (pondělí až pátek 14.00-15.30 hod.)

+0039 0636095741 (pondělí až pátek 14.00-15.30 hod.)

+0039 0636095745 (pondělí až pátek 14.00-15.30 hod.) 

V případě dotazů na cestování doporučujeme se nejprve seznámit s informacemi uvedenými na webové stránce ZU Řím, Konzulární informace pro Itálii /konzularni_informace_pro_italii/index.html nebo pro Maltu /malta/index.html  .

Upozorňujeme, že ZÚ Řím nevydává víza. Zastupitelský úřad, který je pověřen vízovou agendou, lze nalézt na linku

https://www.mzv.cz/vienna/cz/viza_a_konzularni_informace/index.html

Konzulární pohotovost - linka funguje pouze mimo pracovní dobu velvyslanectví a je určena výhradně pro občany ČR v nouzi či ohrožení zdraví nebo života:

+39/335-310450 (na této lince nejsou zodpovídány dotazy k cestování a jednotlivým agendám ani žádosti o termín)

Poskytováním pomoci se rozumí způsoby řešení situace občana ČR (dále jen „občan“), který se ocitl v nouzi v zahraničí v důsledku mimořádné události hodné zvláštního zřetele, např. při autohavárii, hospitalizaci, v souvislosti s náhlým úmrtím, při omezení osobní svobody, při odcizení nebo ztrátě cestovních dokladů nebo finančních prostředků, a jestliže není schopen řešit tuto situaci bez pomoci ZÚ.

Jako stav nouze nelze kvalifikovat situace, kdy do zahraničí odcestují občané na návštěvu známých, příbuzných či přátel nebo za účelem zjištění možnosti získání zaměstnání a kdy mají zajištěnu pouze cestu do zahraničí, nikoliv již návrat do ČR, resp. kdy cestují, aniž by byli vybaveni dostatečným množstvím finančních prostředků na cestu a pobyt, tedy i na návrat do ČR. Jedná se o případy, při nichž by bylo nutno označit situaci dotčených osob za stav nouze ještě před jejich vycestováním do zahraničí. Nelze cestovat do cizího státu a očekávat či žádat, aby návrat občana financoval stát z peněz daňových poplatníků. 

Více informací k pomoci v nouzi zde https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/konzularni_sluzba/index.html