česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktualizace podmínek cestování do Chile

Od 1. října platí nové podmínky pro vstup do Chile. Povolen je vstup i turistům, a to za následujících podmínek:

1. Být očkovaný vakcínou schválenou WHO, FDA, EMA nebo chilským ISP. Před cestováním do Chile musí cestující zažádat prostřednictvím online formuláře o uznání vakcinačního certifikátu a na jeho základě obdržet chilský vakcinační průkaz „Pase de Movilidad“. Bez chilského certifikátu nebude umožněn nástup do letadla. (Administrativa si na vystavení chilského certifikátu vymezila lhůtu 14 dnů.)

2. Předložit platný negativní PCR test na covid19 - ne starší než 72 hodin při nástupu do letadla letícího do Chile.

3. Vyplnit elektronicky příjezdové čestné prohlášení na stránkách http://www.c19.cl.

4. Podstoupit povinnou 5 denní karanténu.

5. Disponovat zdravotním pojištěním, které, mimo jiné, musí krýt veškeré náklady související s COVID-19 (minimálně do výše 30.000 USD).

6. Po dobu 14-ti dnů po příletu musí dotyčná osoba vyplňovat elektronický formulář o pobytu na území Chile (za účelem monitorování možných příznaků cestovatele a míst jeho pohybu).

V případě trávení karantény mimo hotel musí všichni členové dotčené domácnosti rovněž do karantény.

Pro cestující, kteří jsou občany či rezidenty Chile, platí stejné podmínky jako pro turisty, s výjimkou požadavku na cestovní pojištění.

Pro vstup do země se nově otevřou i letiště v Iquique a Antofagastě. Pozemní hraniční přechody zůstanou i nadále uzavřeny.
Vycestování z Chile

Od 26.07.2021 se možnost cestování dělí na základě toho, zda-li jsou občané očkovaní či nikoliv.

Občané, kteří mají ukončené očkování v Chile (rozuměno 2 dávky), mohou vycestovat ze země po předložení mezinárodního očkovacího průkazu bez omezení a bez udání důvodu. Po návratu do Chile musí s platností od 1. 9. podstoupit 5 denní karanténu v místě svého bydliště.

Občané, kteří ještě nebyli očkovaní proti COVID-19, mohou vycestovat pouze na základě speciálního povolení od policejního komisařství, a to výhradně v následujících případech:

1. Jednosměrné cesty bez návratu do Chile
2. K vykonání nezbytných aktivit v zahraničí v zájmu Chile
3. Z humanitárních důvodů
4. Ze zdravotních důvodů

O povolení k odjezdu ve výše uvedených případech je třeba požádat na stránkách policejního komisařství Chile:
www.comisariavirtual.cl
Pohyb po území Chile je omezený v souvislosti s různými fázemi karanténních opatření, ve kterých se nachází jednotlivé oblasti. Podrobné informace o fázích karantény i platných omezeních jsou uvedeny na https://www.gob.cl/pasoapaso/ .


O povolení k odjezdu za výše uvedených podmínek je třeba požádat na stránkách policejního komisařství Chile: www.comisariavirtual.cl
 

Další detailní informace je možné získat na stránkách Ministerstva zdravotnictví Chile: https://saludresponde.minsal.cl/preguntas-frecuentes-viajeros-extranjeros/#vel1
Opatření se mění průběžně v závislosti na stupni, ve kterém se nachází konkrétní regiony. Více informací je možné nalézt na www.minsal.cl.

Odkazy na místní instituce:

Bližší informace je možné získat na MZV Chile
: Unidad de Emergencias Consulares: https://chilevacontigo.gob.cl, tel: +56 2282 4056, 4947,4576 nebo na Ministerstvu zdravotnictví, Ministerio de Salud Chile ( Minsal) : www.chileatiende.gob.cl, tel: 600 360 7777