česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace na cesty

Informace  ve věci  cestování do/z Chile platná od 16.12.2021
Opatření platná k dnešnímu dni:

a/ Odjezd

Aktuálně již není žádným způsobem limitován výjezd občanů či rezidentů z Chile, tzn. pro vycestování z Chile již není nutné předložit očkovací průkaz „Pase de movilidad“ ani jiné speciální povolení z policejního komisařství.


Příjezd
1/ Turisté

Od 1. října mohou přicestovat i turisté, a to za následujících podmínek:

- musí být očkovaní vakcínou schválenou WHO, FDA, EMA nebo chilským ISP a musí zažádat prostřednictvím online formuláře o uznání svého vakcinačního certifikátu. Na jeho základě obdrží chilský vakcinační certifikát tzv. „Pase de Movilidad" (chilské orgány si na vystavení certifikátu vymezily lhůtu 15 pracovních dnů, skutečnost přesahuje 30 dnů, byly zaznamenány případy více jak 40 dnů);

- Bez "Pase de Movilidad" není cestovatel vpuštěn na území Chile !!!;

- před nástupem do letadla musí vyplnit elektronicky příjezdový formulář na stránkách http://www.c19.cl;

- při nástupu do letadla musí předložit platný negativní PCR test - ne starší než 72 hodin ;

- po příletu musí podstoupit povinnou 5 denní karanténu, kterou však smí opustit na základě předložení negativního výsledku PCR testu podstoupeného na území Chile (na letišti);

- mít uzavřeno zdravotní pojištění, které mj. kryje veškeré náklady související s případným léčením Covidu (minimálně do výše 30.000 USD);

- po dobu 10-ti dnů po příletu musí vyplňovat elektronický formulář o zdravotním stavu a pobytu na území Chile (za účelem monitorování možných příznaků cestovatele a míst jeho pohybu).


Pro vstup do země je možné použít i mezinárodní letiště v Iquique, Antofagastě a Punta Arenas. k dnešnímu dni jsou otevřené pozemní hraniční přechody Futaleufú, Huemules, Jeinimeni , Monte Aymond a Los Libertadores.

2/ Občané a rezidenti

- kteří přicestují do země a kteří mají chilský očkovací průkaz, tzv. „Pase de Movilidad“, smí opustit 5 denní popříletovou karanténu na základě negativního výsledku PCR testu podstoupeného na území Chile (na letišti). Do obdržení negativního výsledku musí každý cestovatel setrvat v karanténě.

- kteří nemají tzv. „Pase de Movilidad“, musí na svoje náklady podstoupit obligatorní 7 denní karanténu.

- V každém případě musí před nástupem do letadla každý cestovatel vyplnit příjezdový formulář na http://www.c19.cl a při nástupu do letadla musí předložit platný negativní PCR test - ne starší než 72 hodin.

- po dobu 10-ti dnů po příletu musí vyplňovat elektronický formulář o zdravotním stavu a pobytu na území Chile (za účelem monitorování možných příznaků cestovatele a míst jeho pohybu).