česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Bolívie: aktuální doporučení k cestám

MZV ČR nedoporučuje z důvodů bezpečnosti  v nejbližších  dnech  cestovat do země vzhledem k  vážné  a zatím nepřehledné politické situaci v Bolívii, kdy prezident Evo Morales dne 10.11. 2019 v pozdních odpoledních hodinách rezignoval na svou funkci a  kdy se za daného stavu vyostřily střety mezi obyvateli, policií a armádou.
V souvislosti s prezidentskými volbami je politická situace v zemi velmi nepředvídatelná, což může ovlivnit bezpečnost cestovatelů v zemi. V danou chvíli nelze vyloučit masové protesty, stávky a blokády s možným dopadem na omezení pohybu osob. 

MZV ČR doporučuje vyhnout se městům La Paz, Sucre, Santa Cruz a Cochabamba, kde je situace velmi vážná a nepřehledná. V případě neodkladných cest doporučujeme vyhýbat se zejména centrům uvedených měst nebo lokalitám s vysokou koncentrací osob.

MZV ČR doporučuje všem cestovatelům před cestou zaregistrovat se v systému DROZD. V případě nouzové situace je možné kontaktovat pohotovostní linku velvyslanectví ČR v Santiagu de Chile: +56 992 492 220.