česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Bolívie: informace k cestám do zahraničí v souvislosti se šířením nemoci COVID 19

1/ Vycestování z České republiky: ohledně podmínek vycestování z ČR doporučujeme pravidelné sledování webových stránek Ministerstva zahraničních věcí ČR na www.mzv.cz 

2/ Vstup na území Bolívie a tranzit. V současnosti platí zákaz vstupu na území Bolívie pro všechny občany, včetně státních příslušníků Bolívie. V případě, že je umožněn bolivijským občanům vstup na území, musí mít  potvrzení o ukončení karantény ze země, ze které se vracejí. Vzdušný prostor zůstává zavřený, výjimkou jsou pouze humanitární nebo repatriační lety.

Z území Bolívie se do dnešního dne zrealizovaly dva repatriační lety EU, a to Santiago de Chile - Santa Cruz - Frankfurt a Santiago de Chile – Santa Cruz - Miláno. Zatím není známo, že by se připravovaly další lety.

3/ Veřejná doprava v Bolívii – je velmi omezená. Mezi městy a provinciemi je pohyb zakázaný a je možný jen ve výjimečných případech pouze na základě policejního povolení.

4/ Opatření: není umožněn vstup žádným osobám.

5/ Bližší informace je možné získat na: www.cenetrop.org.bo

Bližší informace je možné získat na našem honorárním konzulátě v Santa Cruz u p. Luise Polaška, tel. +59 1 3342 6510, email santacruz@honorary.mzv.cz nebo na honorárním generálním konzulátě v La Pazu u pí Patricia Reznicek, +59 1 2221 0112, email lapaz@honorary.mzv.cz nebo reznicek.patricia@gmail.com.