česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společnost Satturn s.r.o. z moravského Holešova získala Cenu Magalhãesova průlivu za inovace a objevy se světovým dopadem

Společnost Satturn s.r.o.z moravského Holešova získala prestižní chilskou Cenu Magalhãesova průlivu za inovace a objevy se světovým dopadem, kterou v místě předal dne 7. 9. 2021 za účasti předsedů obou komor Parlamentu, poslanců a dalších politických a společenských špiček regionu chilský velvyslanec v Praze.
 

Dne 7. září 2021 převzala společnost Satturn s.r.o. z Holešova „Cenu Magalhãesova průlivu za inovace a objevy se světovým dopadem“. Jedná se o prestižní ocenění, které uděluje chilská nadace Imagen de Chile. Cenu převzal z rukou chilského velvyslance v ČR Patricia Utrerase jednatel společnosti Jaromír Tomšů. Slavnostního aktu se v holešovském zámku zúčastnili mj. předsedové Senátu Miloš Vystrčil a Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, europoslankyně Michala Šojdrová, velvyslanec v Santiagu de Chile Josef Hlobil, zástupci Zlínského kraje, města Holešova, Krajské hospodářské komory Zlínského kraje a řada pozvaných hostů.

Výše uvedenou cenu získala společnost Satturn s.r.o. za svůj projekt ENCELADUS, což je komplexní systém zahrnující technologie pro vzdálené monitorování a řízení soustav domovních čistíren odpadních vod (DČOV), provádění dálkových odečtů vodoměrů, hlídání a čerpání vodojemů, měření vlastností vody a řízení její úpravy a další související procesy.

ZÚ Santiago de Chile již s firmou spolupracuje při hledání vhodných partnerů v Chile k využití zmíněného systému.

Galerie


Cena Magalhãesova průlivu za inovace a objevy se světovým dopadem pro společnost SATTURN z moravského Holešova 4