česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Santiago
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká kandidátka Šárka Havránková se stala novou viceprezidentkou INTERPOLu

Česká republika zaznamenala významný úspěch na mezinárodním poli. Dne 18. října 2019, v závěrečný den 88. Valného shromáždění INTERPOLu konaného v Santiagu de Chile, proběhla volba členů a viceprezidenta Výkonného výboru. Kandidátka Policie České republiky na místo viceprezidenta pro Evropu, plukovnice Šárka Havránková, vedoucí odboru mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia ČR, byla zvolena viceprezidentem INTERPOLu na období 2019-2022. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších pozic této mezinárodní organizace a výsledky hlasování tímto odráží dobré jméno Policie České republiky jak u nás, tak i ve světě.

 

Zástupci členských států svým hlasováním rozhodli o úspěchu naší kandidatury, kdy se souhlasně vyjádřilo 135 ze 141 hlasujících, při 3 hlasech proti a 3 abstencích. Šárka Havránková nahrazuje Rusa Sergeje Prokopčuka, který loni v listopadu neúspěšně kandidoval na post prezidenta INTERPOLu.

Na úvod konference pozdravil účastníky i prezident Sebastian Piñera, který poukázal na nutnost spolupráce států v boji proti organizovanénu zločinu a drogám. Vyzvedl také důležitost pomoci INTERPOLu policejním složkám členských zemí a možnost využívat databáze INTERPOLu ze strany policií národních států.

Valného shromáždění se zúčastnilo na 900 delegátů ze 162 zemí, mezi nimiž bylo na 70 policejních prezidentů a ministrů vnitra. Delegáti jednali především o možnostech, jak zlepšit poskytování technické a operativní pomoci ze strany INTERPOLu policiím členských států.

 

Galerie


88. Valné shromáždění INTERPOLu v Santiagu de Chile