česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na Mezinárodním bazaru v Santiagu de Chile

Zastupitelský úřad Santiago de Chile se v sobotu 29. listopadu 2014 zúčastnil 24. ročníku Mezinárodního bazaru organizovaného Asociací partnerů diplomatů (Asociación de Cónyuges Diplomáticos).

Tato prestižní prezentační akce diplomatického sboru a radnice městské části Providencia budí každý rok mezi obyvateli chilského hlavního města obrovský zájem. V letošním roce se bazaru zúčastnilo téměř 40 velvyslanectví a krajanských komunit, které nabízely gastronomické speciality svých zemí a typické výrobky, často rukodělné, a předváděly hudební a taneční vystoupení.

Česká republika byla reprezentována dvěma stánky. Návštěvníci mohli tradičně ochutnat jak becherovku, tak pivo Slavia vyráběné z českých ingrediencí v malém pivovaru v Santiagu. Mohli si též prohlédnout či zakoupit nějaký z bohatého výběru výrobků firmy Preciosa Ornela, především bižuterních komponentů, skleněných perliček a korálků. U obou stánků návštěvníci dostávali také informační a propagační brožury o ČR.

Taneční kroužek Na zdraví, jehož členy jsou převážně členové české krajanské komunity, pro tuto příležitost speciálně nacvičil vystoupení sestávající z českých a moravských lidových tanců. Vystoupení krojovaných tanečníků, které se vinou zcela nepříznivého počasí odehrávalo v improvizovaných podmínkách, vzbudilo zaslouženou pozornost diváků i přítomných fotografů.