česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Santiago
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České pivovarnictví se představilo v Chile

Ve dnech 29. až 31. srpna se Česká republika představila pod brandem República Checa Tierra de Cerveza jako historicky první partnerská země na festivalu Copa Cervezas de América. Čeští výrobci pivovarnických technologií a surovin se prezentovaly v rámci národního pavilonu na technologickém expu, na české pivo se tvořila dlouhá fronta před národním stánkem na pivním festivalu, pivo Weizen od náchodského Primátora získalo bronzovou medaili v kategorii pšeničných
piv a zástupce Vysoké školy chemicko technologické byl hlavním řečníkem na doprovodné odborné konferenci. Součástí konference byl také matchmakingový seminář zaměřený na prezentaci českých pivovarnických technologií a surovin.
Čeští účastníci měli rovněž možnost navštívit dvanáct pivovarů v okolí Santiaga a Valdivie.

 

Českou delegaci  na technologickém veletrhu složenou ze zástupců společností Bohemia Hops, Flowmax a Cheops vedla zástupkyně Ministerstva zemědělství Karolína Bartošová.  V českém stánku na pivním festivalu se představilo 12 druhů českých piv z pivovarů Budvar, Primátor, Slavia a z Pardubického pivovaru. Hlavním řečníkem na odborné konferenci byl Ing. Tomáš Kinčl, který účastníkům přiblížil historii výroby piva v Českých zemích, popsal výjimečnost českého ležáku a rovněž participoval na odborném pivovarnickém semináři.

Matchmakingového semináře se třemi zástupci českých firem se zúčastnilo padesát pivovarníků z různých zemí amerického kontinentu. V průběhu semináře se kromě českého piva podávaly též domácí produkty české kuchyně.  Národním pavilonem umístěným v nejprestižnější části výstavy prošlo v průběhu technologického expa přes šest set zástupců odborné veřejnosti.  Pavilon byl zařízen nábytkem společnosti TON, který je v místě dodáván do řady restauračních zařízení. V českém stánku na pivním festivalu se kromě českých pivovarů se svými produkty představily další tradiční české značky Becherovka a Jelínek. Na české pivo se v průběhu festivalu, kterého se zúčastnilo přes čtyři tisíce návštěvníků, stála několika hodinová fronta.

Česká prezentace na festivalu byla realizována zastupitelským úřadem v Santiagu prostřednictvím projektu na podporu ekonomické diplomacie a financována z prostředků Ministerstva zemědělství ČR.

Galerie


České pivovarnictví v Chile