česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Důležité upozornění ke vstupu na území Chile

1/ Vycestování z České republiky:

V souladu s Usnesením Vlády ČR ze dne 28. ledna 2021 č. 79 o přijetí krizového opatření, kterým se dále zpřísňují podmínky volného pohybu na území ČR, upozorňujeme na stále platné doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky.

Důrazně upozorňujeme, že z důvodu stále zhoršené epidemiologické situace v ČR i v zahraničí, dochází k výrazným omezením v dopravě a zavádění rozsáhlých restriktivních opatření omezující vstup a pohyb na území jednotlivých států včetně ČR.

Podmínky návratu do ČR jsou stanoveny ochrannými opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme na webových stránkách MZV ČR.

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html


2/ Vstup na území a tranzit"

Jediným místem pro vstup cizinců na území Chile je od 23.11.2020 mezinárodní letiště v Santiagu de Chile. Všechny ostatní hraniční přechody letecké i pozemní zůstávají pro cizince i nadále uzavřeny.


Od 31. 03. 2021 platí pro všechny cestující (Chilané, rezidenti a turisté), že musí:

1. Předložit platný negativní PCR test na covid19 - ne starší než 72 hodin při nástupu do letadla letícího do Chile.

2. Vyplnit elektronické příjezdové čestné prohlášení na stránkách http://www.c19.cl

3. Od 31. března navíc platí, že všichni cestující bez ohledu na zemi, ze které přijíždějí (dosud to platilo pouze pro cestující z Brazílie), budou muset postoupit obligatorní 10-ti denní karanténu, ze které musí strávit prvních 5 dní v tranzitním hotelu.
 
Náklady na pobyt v hotelu si plně hradí cestující. Hotel a tranzit do hotelu je třeba zaplatit před nástupem cesty. Bez dokladu o zaplacení nebude cestující odbaven do letadla. V nabídce je přes 70 hotelů, ze kterých si pasažér může vybrat podle preference a cen. Všechny nabízejí jídlo 4krát denně a připojení k internetu. Ceny se pohybují kolem 420 – 1.000 USD za pobyt na osobu. Po ukončení pětidenního pobytu v tranzitním hotelu se provede cestujícímu PCR test. Pokud bude výsledek testu negativní, bude cestující moci opustit hotel a dokončit dalších 5 dní karantény v místě, které si vybere.  V případě, že PCR test bude pozitivní, bude cestující převezen na dobu 14-ti dnů do státního zdravotnického zařízení, kde je pobyt bezplatný. Cena testu je zahrnuta ve „vstupním balíčku“ za hotel a tranzit.

Nadále platí, že před nástupem do letadla musí mít cestující negativní test PCR ne starší 72 hodin a po příjezdu musí každý den vyplnit elektronický formulář týkající se jeho/jejího zdravotního stavu (symptomů) a místa pohybu v zemi.

4. Vyplnit elektronicky příjezdové čestné prohlášení na stránkách http://www.c19.cl. Pro cestující, kteří nejsou občany ani trvalými rezidenty navíc platí, že musí mít uzavřené zdravotní pojištění, které mj. zahrnuje krytí nákladů spojené s léčením na covid-19 (min. krytí 30.000 USD).

Do 25.7.2021 platí:

Zákaz vstupu na území Chile pro všechny cestující, kteří nejsou chilské národnosti či nemají v Chile trvalý či přechodný pobyt. Vstoupit na území Chile tak smí pouze Chilané, rezidenti a cestující, kteří pocházejí ze zemí, kde se nevyskytuje komunitní šíření koronaviru (https://covid19.who.int/table).

Zákaz odjezdu z Chile platí pro všechny občany chilské národnosti a rezidenty. Odjezd z Chile bude povolen pouze v následujících případech:

1. Jednosměrné cesty, bez návratu do Chile
2. K vykonání nezbytných aktivit pro zemi
3. Z humanitárních důvodů
4. Ze zdravotních důvodů


O povolení k odjezdu za výše uvedených podmínek je třeba požádat na stránkách policejního komisařství Chile: www.comisariavirtual.cl

Další detailní informace je možné získat na stránkách Ministerstva zdravotnictví Chile: https://saludresponde.minsal.cl/preguntas-frecuentes-viajeros-extranjeros/#vel1

3/ Doprava:

Doprava omezena v důsledku zákazu nočního vycházení (platné od 22:00 hod. do 05:00 hod.). V průběhu dne doprava ve městech funguje bez omezení. Mezi městy a provinciemi je pohyb omezený v závislosti na stupni plánu „paso a paso“, který je k dispozici na www.minsal.cl.

4/ Opatření:

Opatření se mění průběžně v závislosti na stupni, ve kterém se nachází konkrétní regiony.

5/ Odkazy na místní instituce:

Bližší informace je možné získat na MZV Chile
: Unidad de Emergencias Consulares: https://chilevacontigo.gob.cl, tel: +56 2282 4056, 4947,4576 nebo na Ministerstvu zdravotnictví, Ministerio de Salud Chile ( Minsal) : www.chileatiende.gob.cl, tel: 600 360 7777