česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společenské akce za účasti české komunity v prosinci 2014

Krajanské společenské dění v předvánoční době

V sobotu dne 6. 12. zorganizovala česká komunita Mikulášské setkání pro rodiny s dětmi v jednom z rezortů za Santiagem, během něhož obdarovávané děti zpívaly a recitovaly české písně a básně a zatančila a zazpívala i krajanská skupina Na zdraví. Akce se zúčastnilo zhruba 15 rodin, které vše samofinancovaly.

Dne 10. 12. se konzul A. Piňos zúčastnil slavnostního předání diplomů žákům vycházejícím ze školy Escuela República Checa ve městě Peňaflor. Nad touto školou drží patronát české velvyslanectví a dle možností jí vypomáhá (např. v r. 2013 jí byly poskytnuty z prostředků rozvojové pomoci ČR audiovizuální technika, kopírka a další kancelářská technika). Akce se nesla ve velmi důstojném a slavnostním duchu; kromě vedení školy se jí účastnili žáci, rodiče, starosta města, další místní představitelé a předsedkyně spolku Círculo Chileno-Checo A. M. Kocianová, mezi řečníky byli starosta Peňafloru Manuel Fuentes a ředitelka školy Ana María Leiva.

Krajanský spolek Círculo Chileno-Checo uspořádal dne 13. 12. ve spolupráci s velvyslanectvím společenské setkání při příležitosti dne sv. Mikuláše a zároveň i vánočních svátků. Kulturní program opět zajistila krajanská taneční skupina Na zdraví, která speciálně pro tuto příležitost nacvičila sérii českých a španělských koled a předvedla i české folklórní tance. Akce konaná v prostorách velvyslanectví se odehrávala ve velmi příjemné atmosféře a byla hojně navštívena všemi generacemi české krajanské komunity v Santiagu.