česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival evropského filmu uvede kultovní snímek Obsluhoval jsem anglického krále

Letos představí dvacátý ročník Festivalu evropského filmu to nejlepší z novější evropské kinematografie v sálech od města Arica u peruánských hranic až po patagonské Punta Arenas. Festival, který chilskému publiku přiblíží kvalitní evropské celovečerní a krátkometrážní filmy, bude zahájen 22. května v 16:30 v Santiagu de Chile. Na širokou nabídku filmů a tematických workshopů se známými osobnostmi zve do 20 sálů ve velkých chilských městech a potrvá do 10. června. Vstup na celý festival je volný.
 

Česká kinematografie se představí slavným filmem Obsluhoval jsem anglického krále oscarového režiséra Jiřího Menzela. Změnou oproti předchozím ročníkům festivalu je 20 promítacích míst, které odkazují na 20 zemí účastnících se festivalu, mezi nimiž je poprvé i Chile. Jedním z nejzajímavějších bodů doprovodného programu jsou workshopy s tvůrcem seriálu La Casa de Papel (2017) Alejandrem Bazzanem, který se bude věnovat převážně otázce změny charakteru filmové tvorby po uvedení na masové platformy, jakými jsou Netflix. Festival zve i na setkání s belgickou animátorkou Alian Sace a finskou režisérkou dětských snímků Mariko Härkönen.

Těšit se můžeme na samotné zahájení festivalu 22. května v centru GAM, kde budou na velkém plátně promítány vybrané krátkometrážní a animované filmy, odkazující na rozmanitost, která je pilířem evropského umění a kultury. Na festival, který bude zakončen 10. června ve Valparaísu, mají diváci volný vstup.

Webová stránka festivalu

Festival de Cine Europeo

Festival de Cine Europeo