česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Chile: informace k cestám do zahraničí v souvislosti se šířením nemoci COVID 19

1/ Vycestování z České republiky: ohledně podmínek vycestování z ČR doporučujeme pravidelné sledování webových stránek Ministerstva zahraničních věcí ČR na www.mzv.cz 

2/ Vzdušný prostor v Chile je v podstatě otevřen.  Postupně přibývají komerční lety. Na červenec jsou již naplánovány lety se společnostmi Iberie, Air France, Latam a od srpna by měly být zahájeny i lety KLM.   

Zákaz vstupu na území Chile byl prodloužen do 15.9.2020. Vstup do Chile je umožněn pouze chilským občanů a těm, kteří mají na území trvalý pobyt, tzv. „ residencia definitiva“.

V současnosti stále platí až do odvolání na celém území Chile zákaz nočního vycházení od 22:00 hod do 05:00 hod. V olasti Santiaga de Chile nadále platí přísná karanténa. Dle potřeby se taktéž vyhlašují karantény na území dalších chilských měst, mj. ve městech Antofagasta, Mejillones nebo Tocopilla. Tento stav se upravuje dle  vývoje situace.

3/ Veřejná doprava v Chile – je omezena v důsledku zákazu nočního vycházení (platné od 22:00 hod. do 05:00 hod.). V průběhu dne doprava ve městech funguje bez omezení. Mezi městy a provinciemi je pohyb omezený, pouze na základě policejního povolení.

4/ Opatření: Pro každého, kdo vstoupí na území Chile, platí 14 denní karanténa.

5/ Bližší informace je možné získat na MZV Chile: Unidad de Emergencias Consulares: https://chilevacontigo.gob.cl, tel: +56 2282 4056, 4947,4576 nebo na Ministerstvu zdravotnictví, Ministerio de Salud Chile ( Minsal) : www.chileatiende.gob.cl, tel: 600 360 7777