česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k volnému pohybu na území ČR

V důsledku kritické epidemiologické situace platí v ČR od 22. října krizové opatření, kterým se zakazuje volný pohyb osob na území celé ČR.
 
Do ČR je možné přicestovat jen v nezbytně nutných případech.
 
Vaši cestu do ČR před odjezdem konzultujte prosím s konzulárním úsekem prostřednictvím emailové adresy santiago@embassy.mzv.cz.

Není možná cesta za účelem turistiky nebo návštěvy přátel. To se týká především osob, které doposud mohly neomezeně přicestovat z tzv. zelených zemí. Uvedené se nyní mění a platí možnost přicestování jen v nezbytně nutných případech ze všech zemí. Omezení zahrnují například uzavření hotelů a ubytovacích zařízení (pro turistické účely) nebo pobyt na veřejnosti pouze ve dvou osobách.

Toto rozhodnutí nijak nově neomezuje cestování pendlerů.

Osobám, které do ČR z nezbytně nutných případů přicestují, připomínáme povinnost důsledně dodržet karanténní opatření, spočívající ve vyplnění příjezdového formuláře před cestou a absolvování testu na covid-19 po příjezdu do ČR.

Omezení volného pohybu osob v ČR platí do 20. listopadu s možností prodloužení.

Nemožnost upuštění od povinnosti osobního podání žádosti o DVC/DVC.

Velvyslanectví ČR v Santiagu upozorňuje, že stávající epidemiologická situace není důvodem pro vyhovění žádosti od povinnosti osobního podání žádosti. Ztížená možnost cestování, karanténní opatření a další podobná opatření jsou obecnějšího charakteru a v současné době se dotýkají prakticky všech cestujících, a nelze je tedy považovat za nepřiměřenou zátěž, natož snad výlučný individuální důvod pro vyhovění žádosti o upuštění od povinnosti osobního podání žádosti.