česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o opatřeních proti šíření koronaviru v Chile:

Stav k 18.3.2020:

Dnešního dne byl vyhlášen stav nouze (stav katastrofy), který vstupuje v platnost 19.3.2020 a měl by tvrvat 90 dní. Stav nouze zahrnuje omezení shromažďování ve veřejném prostoru, zajištění základních služeb, nařízení karantény nebo zákazu vycházení, případně omezení volného pohybu po teritoriu. Opatření budou  realizována ve spolupráci se silovými složkami, včetně kontroly jejich dodržování.
 

Stav k 17.3.2020:

Dne 18.3.2020 začíná platit  zákaz vstupu na území Chile pro všechny turisty. Návrat, resp. vstup na území Chile, bude umožněn pouze chilským občanům a těm osobám, které zde mají povolený dlouhodobý nebo trvalý pobyt.
 
Cizinci, kteří mají plánovaný odlet ze země 18.3.2020 a v dalších dnech, budou moci opustit území Chile s tím, že si své odlety musí sami zkoordinovat se svými leteckými společnostmi. Každý cestovatel by si měl ověřit, jaká protivirová opatření platí v zemi, kam chce letět.
 
Uzavření hranic by mělo trvat 15 dnů, poté vláda vyhodnotí situaci a rozhodne o dalších opatřeních.

Kdyby došlo ke zhoršení situace, není vyloučeno vyslání leteckého speciálu pro odvoz českých občanů ze země. Toto je ale varianta, která je zvažována, zatím nepadlo žádné rozhodnutí ohledně termínu. ZÚ Santiago de Chile nabízí našim občanům, kteří se nacházejí na území Chile nebo Bolívie, aby se zapsali do našeho seznamu, který pro tento případ vytváříme. Své kontaktní údaje nám můžete zaslat na santiago@embassy.mzv.cz.

Sledujte, prosíme, naše webové  stránky (situace se mění každým dnem) www.mzv.cz/santiago a stránky MZV ČR www.mzv.cz.