česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o otevření hranic Chile - mezinárodní letiště v Santiagu de Chile bude k 23.11.2020 otevřeno

Na základě vydaného vládního  Dekretu č. 500/20 Ministerstva vnitra  a veřejného pořádku Chile, bylo oznámeno, že   dne  23.11.2020 od 00.00 hod. bude otevřeno mezinárodní letiště v Santiagu de Chile, jako jediný hraniční vstup pro všechny cizince na území Chile.  Veškeré ostatní hraniční přechody zůstávají  nadále uzavřeny. Beze změn  zůstává v platnosti vízový režim pro občany států se kterými Chile nemá uzavřenou bezvízovou dohodu.

Pro vstup  cizinců – turistů, kteří nemají trvalý nebo dlouhodobý pobyt na území Chile je nutné:

1/ předložit platný negativní test  na Covid 19- PCR ne starší 72 hodin od uskutečnění testu

2/ vyplnit mezinárodní zdravotní průkaz www.c19.cl- čestné prohlášení

3/ vyplnit formulář ( elektronicky)  týkající  se „pobytu  na území „ po dobu 14 dnů: https://www.teck.com/media/Formulario-de-seguimiento-de-contactos-COVID-19.pdf

4/ mít uzavřené  zdravotní pojištění nebo pojištění, které zahrnuje krytí nákladů  spojené s léčením na Covid19

5/ 14 denní karanténa je povinná pro ty cizince, kteří přijíždějí z vysoce rizikových zemí https://covid19.who.int/table - tato podmínka bude platná do 7.12.2020

Tyto podmínky vstupu  pro cizince-turisty  jsou platné do 7.12.2020. Situace bude průběžně vyhodnocována s tím, že následně po daném termínu může dojít k úpravě podmínek pro vstup.
Dále mají umožněný vstup na území Chile rodinní příslušnici chilských občanů  nebo těch, kteří mají trvalý pobyt na území.Vstup je také povolen pro páry, které mají podepsanou dohodu  na území Chile o společném soužití druh- družka ( Acuerdo Unión Civil) a  dále je umožněn za určitých podmínek  vstup za účelem podnikání. Veškeré bližší informace jsou uvedeny  na stránkách Ministerstva zahraničních věcí Chile: Servicios Consulares del Ministerio de Relaciones Exteriores: https://serviciosconsulares.cl/.

Další detailní informace je možné získat na stránkách Ministerstva zdravotnictví Chile: https://saludresponde.minsal.cl/preguntas-frecuentes-viajeros-extranjeros/#vel1.

Uzavření ostatních hranic Chile (vyjma mezinárodního letiště v Santiagu de Chile – Arturo Merino Benitez)  je prodlouženo  do soboty 28.11.2020 s tím, že je možné, že tento stav bude pokračovat . O vývoji situace budeme informovat.