česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jaroslav Svěcený na prestižním hudebním festivalu v jižním Chile

Velvyslanectví zprostředkovalo účast vynikajícího českého houslisty Jaroslava Svěceného na 48. ročníku festivalu Semanas Musicales de Frutillar

Koncertem slavného českého houslisty Jaroslava Svěceného vyvrcholil dne 4. února 2016 prestižní festival klasické hudby Semanas Musicales de Frutillar; český virtuos byl posledním sólistou letošního 48. ročníku. Vystoupení se konalo ve velkém sále moderního divadla Teatro del Lago v jihochilském městě Frutillar před zaplněným sálem pro 1200 posluchačů. Jaroslav Svěcený předvedl především český repertoár (Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Josef Suk a vlastní kompozice), dále hudbu světových skladatelů (Ludwig van Beethoven, Jules Massenet) a skladby v latinskoamerických rytmech (Astor Piazzolla). Během koncertu ho provázela pianistka Elena Shitikova. Organizátoři festivalu i posluchači byli nadšeni, podle mnohých se jednalo o nejlepší koncert letošního ročníku Semanas Musicales.

Dne 5. února hrál Jaroslav Svěcený sólový koncert pro potomky usedlíků z Německa, Rakouska a Čech v sále Club Alemán ve městě Puerto Varas; klub udržuje tradice kolonistů, kteří přišli do této části jižního Chile v 50. – 70. letech 19. století a mezi nimiž byli i osadníci z Broumovska.

Poslední vystoupení Jaroslava Svěceného se konalo dne 6. února na našem velvyslanectví, kde byl představen jako hudební překvapení krajanského večera věnovaného především tématu Velikonočního ostrova.

Letošní cesta Jaroslava Svěceného do Chile se uskutečnila na základě iniciativy našeho velvyslanectví, organizačně a finančně se spolupodílel festival Semanas Musicales de Frutillar. Účast českého virtuosa na festivalu měla i dobré mediální pokrytí, velký rozhovor s ním vyšel např. v celostátním deníku La Tercera.

 

Fotografie z koncertu na Semanas Musicales

Teatro del Lago

Teatro del Lago

Muzeum Nueva Braunau

Muzeum Nueva Braunau

Koncert v Puerto Varas

Koncert v Puerto Varas

Vystoupení na velvyslanectví

Vystoupení na velvyslanectví