česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva eurokomisařky Věry Jourové v Chile

Ve dnech 8. a 9. 7. 2019 navštívila Chile komisařka pro otázky justice, ochrany spotřebitelů, genderovou rovnost a digitální společnost Věra Jourová. Setkala se zde s ministry financí Felipe Larraínem Bascuñánem; spravedlnosti Hernánem Larraínem Fernándezem; ministryní pro ženy a rovnosti příležitostí Isabel Plá Jarufe; náměstkem MZV pro mezinárodní obchod Rodrigem Yañezem.

Program komisařky Jourové zahrnoval i setkání s předsedou Poslanecké sněmovny Ivánem Floresem Garcíou, s předsedou senátu Jaimem Quintanou a dalšími senátory i poslanci. Promluvila před členy senátní i poslanecké Komise pro záležitosti ústavy, legislativy a procedurální opatření. Komisařka se setkala i se zástupci občanské společnosti.

S chilskými partnery jednala komisařka Věra Jourová především o zabezpečení a přenosu osobních dat, bezpečnosti v kyberprostoru a spolupráci mezi EU a Chile v této oblasti. Rovněž zhodnotila zkušenosti s ochranou osobních dat (GDPR), od jejíhož zavedení uplynul již rok.

Před auditoriem odborníků na danou problematiku, profesorů, studentů, diplomatů a novinářů vystoupila na konferenci pořádané Právnickou fakultou Universidad de Chile s přednáškou nazvanou: „EU a Chile: Výzvy a příležitosti v digitální éře“.
 

Galerie


Návštěva eurokomisařky Evy Jourové v Chile