česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nová úprava podmínek vstupu do ČR od 23.12.2020

Od 23.12.2020 12:00 hod. SEČ platí nové mimořádné Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, podle něhož budou z Velké Británie do ČR prováděny pouze lety ambulantní, repatriační a lety pro záchranu života a dále lety a cestujícími, kteří předloží potvrzení akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu provedeného na území Velké Británie nejpozději 72 hodin před odletem. 

Přicestovat do ČR z Velké Británie mohou jen vybrané kategorie občanů: občané ČR a jejich rodinní příslušníci, občané EU s pobytovým povolením na území ČR a jejich rodinní příslušníci, držitelé platného dlouhodobého pobytového povolení pro ČR nebo cizinci tranzitující přes ČR. 

Nadále platí omezení volného pohybu osob na území celé ČR. 

Do ČR je možné přicestovat jen v nezbytně nutných případech.
 
Není možná cesta za účelem turistiky nebo návštěvy přátel. Omezení dále zahrnují například uzavření hotelů a ubytovacích zařízení (pro turistické účely), pobyt na veřejně přístupných místech, noční vycházení apod.
Osobám, které do ČR z nezbytně nutných důvodů přicestují z jiných zemí než zemí s nízkým rizikem nákazy covid-19 připomínáme povinnost důsledně dodržet karanténní opatření, spočívající ve vyplnění příjezdového formuláře před cestou a absolvování testu na covid-19 po příjezdu do ČR (popř. těsně před příjezdem, pokud jde o test ze zemí EU).