česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Santiago de Chile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava státního svátku

Dne 26.10.2017 se v prostorách velvyslanectví konala recepce ke státnímu svátku spojená s prezentací španělského překladu knihy publicistky Jarky Stuchlíkové Indiáni politici plukovníci.

Letošního podniku se zúčastnilo přes 300 hostí z chilských vládních institucí a parlamentu, ozbrojených sil a policie, velvyslanci a další diplomaté, podnikatelé dovážející české výrobky či mající zájem o dovoz z ČR, zástupci kulturní a univerzitní sféry, vedení krajanského spolku Círculo Chileno Checo a krajané všech generací.

Kromě výrobků české kuchyně, které pro tuto příležitost připravili zaměstnanci ZÚ a občerstvení  běžného při společenských podnicích tohoto druhu se podávalo i čepované pivo Primátor z náchodského pivovaru.

V rámci recepce prezentoval první španělský překlad knihy české publicistky a dokumentaristky Jarky Stuchlíkové Indiáni politici plukovníci. Jedná se o záznam pobytu autorky a její rodiny v Chile v letech 1969-73. S ohledem na skutečnost, že kniha obsahuje mimořádně hodnotnou dokumentaci klíčového období moderní chilské historie (nástup prezidenta S. Allendeho k moci, období jeho vlády a vojenský převrat), vydala španělský překlad nazvaný Flores de Cobre chilská státní instituce - Ředitelství muzeí a knihoven (DIBAM), součást Ministerstva kultury. ZÚ se tak po značném úsilí podařilo realizovat záměr představit tuto knihu během recepce, tj. co nejširšímu okruhu potenciálních čtenářů. O obsahu a významu nové publikace hovořili k přítomným hostům vv J. Rychtar a autorka.

Velvyslanec Josef Rychtar představuje knihu Jarky Stuchlíkové

Velvyslanec Josef Rychtar představuje knihu Jarky Stuchlíkové

Pohoštění: bramborový salát, guláš s chlebem, pečené maso a zelenina

Pohoštění: bramborový salát, guláš s chlebem, pečené maso a zelenina

Točené pivo Primátor

Točené pivo Primátor

Pracovníci velvyslanectví

Pracovníci velvyslanectví