česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Santiago de Chile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví pořádá ve městě Frutillar výstavu „Broumovsko na historických mapách a zobrazeních“ dokumentaristy Petra Bergmanna

Český dokumentarista a historik Petr Bergmann přijíždí poprvé do Chile, aby představil svoji výstavu „Broumovsko na historických mapách a zobrazeních“ v Museo Colonial Alemán ve městě Frutillar, v oblasti, do níž přišli v 2. polovině 19. století kolonisté z Broumovska. Výstava bude zahájena dne 20. dubna, pro veřejnost bude otevřena do konce května

Výstava obsahuje obrazové materiály z Broumovska od začátku 19. století do přelomu 19. a 20. století, tedy z doby, kdy kolonisté z řad českých Němců tuto oblast opouštěli a město a jeho okolí si pamatovali právě v této podobě. Výstava je výběrem ze starých rytin, litografií, map a pohlednic ze sbírky Petra Bergmanna, který se už mnoho let věnuje mapování historie Broumova a Krkonoš. O starých dokumentech z těchto oblastí také publikoval několik knih, které budou na výstavě rovněž představeny. Exponáty věrně zobrazují historii rodin kolonistů, jsou svědectvím o někdejší prosperitě i o pohnuté historii Broumovska.

Pozvánka na výstavu / Invitación a la exposición

Pozvánka na výstavu / Invitación a la exposición

Součástí doprovodného programu výstavy jsou komentované prohlídky autora do 25. 4., které je možné uskutečnit na základě předchozí domluvy. Návštěvníci výstavy budou mít také jedinečnou příležitost zakoupit si knihu Broumovsko na historických zobrazeních, která přináší přes 2000 vyobrazení města Broumova a okolních vesnic, z nichž mnohé byly domovem kolonistů.

Petr Bergmann se narodil v roce 1967 v Praze, na Broumovsku žije od roku 2000. Věnuje se publikační, dokumentační, kulturní a výstavní činnosti s důrazem na výzkum historie regionů Broumova, Kladska, Krkonoš a Slezska. V současnosti vydal již šestou publikaci zaměřenou na regionální historii a je ředitelem Institutu regionální paměti, který v roce 2016 založil.