česky  español 

rozšířené vyhledávání
projev_velvyslance_josefa_hlobila
Foto: © Velvyslanectví ČR v Santiago de Chile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava státního svátku ČR a 100. let výročí založení ČSR

Dne 26.10.2018 se v Santiagu de Chile konala oslava 100. výročí založení ČSR a současně oslava státního svátku ČR. Slavnostní akt, který spoluorganizovalo Velvyslanectví ČR a Velvyslanectví SR se sídlem v Buenos Aires, se konal v hotelu Carlton Ritz za účasti řady osobností chilského politického a společenského života. Spojení sil české a slovenské ambasády v tomto symbolickém aktu bylo velmi pozitivně hodnoceno nejen ze strany chilských oficiálních činitelů, ale především ze strany zástupců obou komunit, kteří se v hojné míře této kulturní a společenské události zúčastnili.

Oslavy státního svátku ČR a současně i 100. výročí založení Československa dne 26.10.2018 spoluorganizovalo Velvyslanectví ČR v Santiagu a Velvyslanectví SR v Buenos Aires. Toto významné výročí si spolu s organizátory přišli připomenout i zástupci chilského MZV, diplomatického sboru, poslanci, senátoři, představitelé obchodních, kulturních, akademických a armádních kruhů.

Toto datum (založení ČSR) bylo současně významným impulsem pro účast nejen zástupců vedení českých a slovenských krajanských organizací a spolků, ale i řadových členů a neorganizovaných Čechů a Slováků. Právě z řad zástupců krajanů zaznělo pozitivní hodnocení nejen akce jako takové, ale i myšlenky ukázat, že „vznik společného státu Čechů a Slováků umí Češi a Slováci oslavit společně“.

Milým připomenutím toho, co se před 100. lety odehrálo, byla výstava obrazů, které zachycovaly vznik republiky, ale i hlavní politické, průmyslové a kulturní markanty 1. republiky. Především pro krajany byla výstava živým připomenutím bohatého odkazu našich předků.

 

 

 

Galerie


Oslava státního svátku ČR a 100. let výročí založení ČSR