česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Změna podmínek cestování do Chile:

Do 30.6. 2021 platí pro všechny cestující (Chilané, rezidenti a turisté), že musí:

1. Předložit platný negativní PCR test na covid19 - ne starší než 72 hodin při nástupu do letadla letícího do Chile.

2. Vyplnit elektronické příjezdové čestné prohlášení na stránkách http://www.c19.cl

3. Od 31. března navíc platí, že všichni cestující bez ohledu na zemi, ze které přijíždějí (dosud to platilo pouze pro cestující z Brazílie), budou muset postoupit obligatorní 10-ti denní karanténu, ze které musí strávit prvních 5 dní v tranzitním hotelu.
 

Náklady na pobyt v hotelu si plně hradí cestující. Hotel a tranzit do hotelu je třeba zaplatit před nástupem cesty. Bez dokladu o zaplacení nebude cestující odbaven do letadla. V nabídce je přes 70 hotelů, ze kterých si pasažér může vybrat podle preference a cen. Všechny nabízejí jídlo 4krát denně a připojení k internetu. Ceny se pohybují kolem 420 – 1.000 USD za pobyt na osobu. Po ukončení pětidenního pobytu v tranzitním hotelu se provede cestujícímu PCR test. Pokud bude výsledek testu negativní, bude cestující moci opustit hotel a dokončit dalších 5 dní karantény v místě, které si vybere.  V případě, že PCR test bude pozitivní, bude cestující převezen na dobu 14-ti dnů do státního zdravotnického zařízení, kde je pobyt bezplatný. Cena testu je zahrnuta ve „vstupním balíčku“ za hotel a tranzit.

Nadále platí, že před nástupem do letadla musí mít cestující negativní test PCR ne starší 72 hodin a po příjezdu musí každý den vyplnit elektronický formulář týkající se jeho/jejího zdravotního stavu (symptomů) a místa pohybu v zemi.

4. Vyplnit elektronicky příjezdové čestné prohlášení na stránkách http://www.c19.cl. Pro cestující, kteří nejsou občany ani trvalými rezidenty navíc platí, že musí mít uzavřené zdravotní pojištění, které mj. zahrnuje krytí nákladů spojené s léčením na covid-19 (min. krytí 30.000 USD).

Do 30.6.2021 platí:

Zákaz vstupu na území Chile pro všechny cestující, kteří nejsou chilské národnosti či nemají v Chile trvalý či přechodný pobyt. Vstoupit na území Chile tak smí pouze Chilané, rezidenti a cestující, kteří pocházejí ze zemí, kde se nevyskytuje komunitní šíření koronaviru (https://covid19.who.int/table).

Zákaz odjezdu z Chile platí pro všechny občany chilské národnosti a rezidenty. Odjezd z Chile bude povolen pouze v následujících případech:

1. Jednosměrné cesty, bez návratu do Chile
2. K vykonání nezbytných aktivit pro zemi
3. Z humanitárních důvodů
4. Ze zdravotních důvodů

O povolení k odjezdu za výše uvedených podmínek je třeba požádat na stránkách policejního komisařství Chile: www.comisariavirtual.cl