česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixaba.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy mají příležitost každé dva roky prezentovat své chladící a klimatizační výrobky na chilském veletrhu EXPO FRÍO CALOR

Na veletrhu o ploše 5500m2 od 16.5. do 18.5.2018 předvádí více než 100 podniků a výrobců 350 značek chladících a klimatizačních systémů. Nejvýznamnějšími vystavovateli jsou Argentina, Peru, Mexiko, Brazílie, USA, Německo, Itálie, Čína, Japonsko, Španělsko a Turecko.  
 

Veletrh Frío-Calor vznikl v roce 2012 s cílem sdružit podniky, které prodávají a poskytují servis výrobcům chladících a klimatizačních zařízení. Organizátorem je Chilská komora pro chlazení a klimatizační zařízení. Letos se tato akce, která patří k největším a nejvýznamnějším v  Latinské Americe, koná už po čtvrté. V průběhu tří dnů veletrhu jsou očekávány tisíce návštěvníků.

Jedná se o setkání prodejců, výrobců, techniků, veřejných a soukromých institucí, které sdružuje právě Chilská komora pro chladící a klimatizační zařízení.

V rámci Expa budou vystaveny nové technologie, které ustupují od užívání spalovacích systémů, založené především na nízké spotřebě a šetrné k životnímu prostředí. Novou tendencí jsou zařízení, která umožňují centralizovat teplo, ventilaci a chlazení. Prosazují se nové technologické postupy umožňující chladícím a klimatizačním zařízením využívat obnovitelné energie. Zatím je čeká dlouhá cesta, aby zaujaly náležité místo, i když v domácnostech a v některých výrobních zařízeních se již zavádějí. Vystavované novinky je možné shlédnout na stránce www.expofriocalorchile.com, kde je možné seznámit se s charakteristikou a účelností výrobků. 

V rámci Expa Frío Calor se bude poprvé realizovat inovační program. Jedná se o uspořádání konferencí a diskusních fór pro odborníky z tohoto průmyslového odvětví. Významnými účastníky budou Ministerstvo životního prostředí Chile, Asociace podniků energetické účinnosti Chile (ANESCO Chile), Asociace solární energie (ACESOL Chile) a samotní vystavovatelé, jako jsou např. Johnson Controls, Mar de Sur, Midea Carrier, Abastible, Lenor Sodeca, Lucsol, Grammer Solar Emerson, Nueva Energía Albin Trotter Industrial a další. Za účelem obdržení více informací je možné si stáhnout aplikaci pro IOS nebo pro Android.

 

EXPO FRÍO CALOR

EXPO FRÍO CALOR

Vypracovala: Ing. Blanka Kovácsová, obchodní rada Velvyslanectví ČR v Santiagu de Chile