česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EXPOMIN 2014: Obchody za 1,8 miliardy USD

Ve dnech 21.-25. 4. 2014 se v Santiagu de Chile uskutečnil EXPOMIN 2014 – veletrh důlní techniky a veškerých návazných technologií a potřeb pro důlní průmysl.

Jedná se o největší veletrh tohoto druhu v Latinské Americe a o jeden z nejvýznamnějších ve světovém měřítku. Letos se zúčastnilo 1.641 vystavovatelů z 36 zemí a přímo v průběhu veletrhu byly dojednány obchody za 1, 8 miliardy USD (podle oficiálního údaje organizátorů). Množství dalších následných obchodních operací bude realizováno na základě 1.200 schůzek a jednání, která se uskutečnila v průběhu EXPOMIN 2014. Veletrhu se zúčastnilo 80.000 návštěvníků.

Za Českou republiku byly přítomny firmy Ferrit a Permon s.r.o.

Expomin 2014

Úctyhodná je dynamika růstu chilského veletrhu EXPOMIN. V letošním roce byl zájem takový, že vystavovatelé byli umístěni na 125.000 metrech čtverečních v tradiční výstavní lokalitě Espacio Riesco. Jedná se o 50% nárůst výstavní plochy v porovnání s EXPOMIN 2012. Podle údajů organizátorů pokryl letošní veletrh přibližně 70% potřeby dovozu důlní techniky ze zahraničí pro Chile.

Kompletní seznam vystavovatelů na EXPOMIN 2014 lze najít zde.

Expomin 2014

Podobně jako v případě chilského veletrhu letecké techniky FIDAE, je nutno i v případě veletrhu EXPOMIN konstatovat, že je velkou ztrátou pro české exportéry, že tyto akce výrazně přesahující regionální význam a nabízející unikátní obchodní možnosti – nebyly zaštítěny státem podporovanou účastí. V případě následujících ročníků obou bienále ZÚ Santiago de Chile velmi doporučuje, aby účast českých vývozců byla podpořena povýšením naší účasti na akci státem podporovanou a koordinovanou.