česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

IFT-ENERGY ATACAMA = příležitost pro české podniky

Ve dnech 9. – 11. listopadu 2016 se ve městě Atacama na severu Chile uskuteční mezinárodní veletrh IFT-ENERGY ATACAMA zaměřený na energetiku, důlní průmysl a rovněž na nabídku technologií v souvislosti s využitím vody v energetice a v důlním průmyslu.  V této kombinaci je to největší podobný veletrh v rámci celé Latinské Ameriky.
 

Součástí veletrhu bude konference pro zahraniční investory, která nabídne informace týkající se stávajících i budoucích možností v Chile v oblasti energetiky, důlního průmyslu a vodních technologií. Podle organizátorů veletrhu budou mít účastníci této konference přístup k privilegovaným informacím ohledně investičních a exportních příležitostí i v oblasti strategie ohledně administrativních povolení a procesů schvalování ambientálních standardů.

Sektor energetiky v Chile již není pro české podnikatele neznámý a některé české firmy již na chilském trhu působí. Výrazem zájmu českých podniků a ekonomické diplomacie MZV o příležitosti v oblasti chilské energetiky je podnikatelská mise zaměřená na energetiku, která se v Chile uskuteční ve dnech 19. – 21. 10. pod vedením náměstka MZV Martina Tlapy.

Mezinárodní veletrh IFT-ENERGY ATACAMA je však unikátní tím, že propojuje oblasti energetiky, důlního průmyslu a technologií spojených s využitím vody v obou sektorech. Dle mínění ZÚ Santiago de Chile tato kombinace nejen odráží současné hlavní importní potřeby Chile, ale současně skýtá významné možnosti pro české firmy díky mezioborovému charakteru.

Zájemci o účast ve veletrhu se mohou přihlásit po návštěvě odkazu:

http://www.ift-energy.cl/investment-strategies-conference/

Oblast energetiky v Chile v současné době získává okolo 33 % přímých zahraničních investicí. Důlní průmysl, který býval dříve jednoznačně na prvním místě, nyní poklesl v příjmu investicí na druhé místo, především vinou nízké ceny komodit na světových trzích a rovněž kvůli poměrně vysokým výrobním nákladům. V každém případě však podle oficiálních údajů důlní průmysl v Chile zodpovídá za 60 % exportu a jedná se o obrovský rozsah ekonomické aktivity, která neustále spotřebovává množství materiálu z dovozu.

Přidanou hodnotou veletrhu IFT-ENERGY ATACAMA je, že účastníkům nabídne současně vhled do potřeb energetiky, důlního průmyslu i všech vodních technologií v obou sektorech.

 

Struktura současného instalovaného výkonu energetiky v Chile

 

Zastupitelský úřad ČR Santiago de Chile

Autor: Ondřej KAŠINA, obchodní rada