česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Santiago de Chile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příležitosti pro české firmy k investicím v Bolívii

V rámci projektu ekonomické diplomacie, který se realizoval v Bolívii ve dubnu 2018 jednal mj. velvyslanec Josef Rychtar také s představiteli Ministerstva veřejných prací, služeb a výstavby Bolívie.
 

Českého velvyslance Josefa Rychtara přijal ministr Milton Claros Honojosa, který je považován za odborníka na svém místě. Velvyslanec Josef Rychtar se především zajímal o možnosti prohloubení vzájemné spolupráce, ministr uvedl sektor stavebnictví, který v současnosti v Bolívii zaznamenává velký rozvoj. Stát nyní věnuje velké investice do sociální výstavby s tím, že je plán do roku 2020 vybudovat 100 000 bytů na celém území Bolívie. Zatím vybudovali 24 000 bytů, v roce 2018/2019 by to mělo být 25 000 bytů. Hledají se alternativní technologie, které by umožnily plánovanou výstavbu více jak 40 000 bytů. V hledáčku jsou tedy firmy, které mají tyto možnosti a technologie.

Další významnou oblast investic představuje výstavba silnic, dálnic a železnic. Zavedení trolejbusové dopravy a vybudování letišť, případné rozšíření stávajících: Cochabamba, Tarija, Trinidad a rekonstrukce letiště El Alto v La Pazu.

Ambiciózní projekt železničního koridoru spojujícího tichomořské a atlantické pobřeží kontinentu (Corredor Ferroviário Bioceánico de Integración) by měl být zahájen v roce 2019. Jednání, která probíhají jsou však složitá.

Schůzce s ministrem Honojosou byli také přítomní honorární konzulové ČR v Bolívii. Paní Patricia Reznicek se sídlem v La Pazu a pan Luis Polasek se sídlem v Santa Cruz. Oba jsou dobře informování k dané problematice a rovněž mají k dispozici materiály týkající se možných investic v Bolívii.

 

Velvyslanec ČR Josef Rychtar a honorární konzulka ČR v La Pazu paní Patricia Reznicek

Velvyslanec ČR Josef Rychtar a honorární konzulka ČR v La Pazu paní Patricia Reznicek

La Paz, Bolívie

La Paz, Bolívie

Vypracovala: Blanka Kovácsová, obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Santiagu de Chile