česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CHILE: Příprava podnikatelské mise do Chile – energie a návazné obory

MZV ČR a ZÚ ČR Santiago de Chile připravují ve spolupráci se Smíšenou obchodní komorou Česko-Tichomořská aliance (ČESTA) podnikatelskou misi do Chile. Této podnikatelské mise se mohou zúčastnit zástupci kterékoliv české firmy z oboru energetiky, rozvodu energií a z návazných oborů a rovněž kterékoliv firmy z ČR, která má zájem v Chile investovat v oblasti energetiky. Mise by se měla uskutečnit v říjnu 2016.
 

Podle propozicí schváleného projektu MZV (PROPED) si účastníci mise budou platit letenky. Prostředky MZV budou věnovány na pokrytí všech nákladů co nejkvalitnějšího programu mise, který by měl být přibližně následující:

 

1) Přijetí na co možná nejvyšší úrovni v relevantních institucích

    (Ministerstvo energetiky, Národní komise pro energetiku, Výbor pro zahraniční investice, inovační agentura CORFO, Obchodní komora atd.)

 

2) Odborné semináře

   (Právní poradenství, daňové poradenství po reformě reformy systému, pracovně právní podmínky po nové reformě, setkání s představiteli hlavních bank - účty, převody atd.)

 

3) Setkání s relevantními představiteli chilských firem z oboru energetiky

    (V tomto případě bude nutné, aby spolupracovali aktivně účastníci mise a doporučili ty firmy, které považují za důležité. Pravděpodobně formou setkání typu „match-making“ v repre prostorách ZÚ, následováno koktejlem.)

 

4) Lokální podmínky a autority

   (Setkání s představiteli municipálních orgánů za účelem bližšího seznámení jejich pohledu na malé lokální energetické projekty.)

 

Jak ukazuje přiložená grafika ze zdrojů chilského Ministerstva energetiky, představovaly investice do rozvoje a obnovy energetiky daleko největší část všech investicí v Chile (32 %). V roce 2016 a v letech následujících bude tento trend pokračovat. Pro české firmy je to velká příležitost.

Aby však účast českých firem v energetických projektech v Chile byla úspěšná, je naprosto nutné zajistit vysoce odborné poradenství právní, pracovně právní, daňové, bankovní a rovněž konkrétní projektové. Bez těchto znalostí nelze zaručit úspěšné exportní operace a tím méně podnikání v Chile. Proto považujeme účast v této misi zaměřené na toto odborné poradenství za velkou příležitost pro české firmy z oblasti výroby energie, rozvodu energií a návazných oblastí.

 

Všechny zájemce prosíme, aby kontaktovali (současně) ekonomický úsek ZÚ Santiago de Chile:

Ondřej Kašina – obchodní rada ZÚ Santiago de Chile
commerce_santiago@mzv.cz

 

a dále Ekonomický odbor MZV ČR (OED):

Arnošt Kareš – Odbor ekonomické diplomacie MZV ČR
Arnost_Kares@mzv.cz

 

a rovněž Smíšenou obchodní komorou Česko-Tichomořská aliance (ČESTA):

Šárka Stegbauerová
sarka.stegbauerova@cesta.lat