česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: /c/ C21 Televisión
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České pivo se představilo v regionu Ñuble

Dne 13.11.2021 zažilo městečko Quillón v regionu Ñuble, vzdáleném cca 450 km jižně od Santiaga de Chile historicky první  Českou pivní noc. Odborná i široká veřejnost měli možnost se seznámit s několika druhy českého piva a s produkty společnosti Rudolf Jelínek, v jejíchž prostorách se přehlídka českého piva uskutečnila. Jednalo se o největší akci svého druhu konanou v regionu za poslední dva roky, a o vůbec první akci takového rozsahu, kterou kdy zastupitelský úřad uspořádal mimo hlavní město. Přehlídka českého piva a prezentace České republiky jako takové mohly proběhnout pouze díky podpoře Ministerstva zemědělství ČR, agentury Czech Tourism a ve spolupráci s orgány města Quillón a místní pobočky společnosti Rudolf Jelínek. 
 

Do Quillónu přicestoval i český velvyslanec Josef Hlobil, který zde jednal s představiteli regionálního vedení a zástupci agentury ProChile. K samotné kulturní akci velvyslanec Josef Hlobil uvedl: "Tento festival je velmi důležitý, protože přináší naši kulturu a pivní tradici do Chile jak prostřednictvím českého piva, tak díky velmi významné české firmě, jakou je Rudolf Jelínek. Destilérka je nejvýznamnější investicí naší země v chilském zemědělském sektoru. Pro nás jako velvyslanectví je velmi důležité, aby se Česká republika dostala do povědomí chilského obyvatelstva. Tento večer je nejlepší způsob, jak říci, že naše země je zde a má zájem investovat a pracovat v Chile. Měl bych také zmínit, že kromě českých pivovarů a Rudolfa Jelínka investují na chilském trhu i další české firmy, což je pobídkou pro další české společnosti, aby přišly do Latinské Ameriky a úspěšně se zde rozvíjely."

 

První verze České pivní noci se bezpochyby vydařila a zcela splnila očekávání účastníků, kteří se prostřednictvím informačních bannerů, promítaných filmů i přímých kontaktů se zástupci pivovarů a s pracovníky našeho zastupitelského úřadu mohli dozvědět nejen o české pivní tradici a historii českého ležáku, ale i o turistických destinacích, které může Česká republika svým návštěvníkům nabídnout.

Je třeba poznamenat, že v regionu bylo doposud české pivo se svou charakteristickou chutí prakticky neznámé. Představená piva tak vzbudila velký zájem jak mezi konzumenty, tak provozovateli barů a restaurací. Návštěvníci měli možnost poznat Českou republiku a české pivo s hudební kulisou populární místní kapely. Akce musela rovněž splnit velmi přísná hygienická opatření, která byla kontrolována chilskými hygienickými orgány, aby se zabránilo  šíření nákazy Covid-19.

 

Galerie


Slavnosti českého piva v Quillónu 1