česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: JJ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společnost Rudolf Jelínek L.A.- S.A. rozšířila své aktivity v Chile

Chilská pobočka společnosti Rudolf Jelínek a.s. otevřela nově vybudované návštěvnické centrum a prodejnu přímo v prostorech vlastního zpracovatelského závodu poblíž městečka Quillón (asi 480 km jižně od Santiaga de Chile). Otevření centra je významným milníkem ve více jak desetiletém působení české společnosti v Chile, stejně jako potvrzením rostoucího významu firmy v celém regiónu. Slavnostního otevření se zúčastnil i velvyslanec České republiky v Chile Josef Hlobil, zástupkyně regionální vlády Jacqueline Guiñez Nuñez, generální ředitel společnosti R. Jelínek Pavel Dvořáček, členové představenstva a další významní hosté z Česka, Chile a Itálie. 

Cílem projektu je podpořit prodeje hotových výrobků v Chile. Firma chce také jeho prostřednictvím představit návštěvníkům celý proces výroby ovocných destilátů. V návštěvnickém centru mají zájemci možnost nahlédnout do částí provozu, kde se ovoce zpracovává, včetně fermentace, dozrávání, kvašení a závěrečné destilace. V degustačním baru je možné vidět, jak se má hruškovice správně podávat a jak se z ní dají namíchat různé koktejly. V reprezentační prodejně pak najdou zákazníci víc než 60 výrobků značky R. JELÍNEK“. Součástí prohlídky je i návštěva sadu s odborným výkladem.   

Firma disponuje tanky na kvašení o celkovém objemu 1.800.000 litrů a dvěma destilačními kolonani. Obhospodařuje celkem 20 ha ovocných sadů. V současné době produkuje v Chile 500.000 litrů destilátu ročně, který směřuje k dalšímu zpracování především do České republiky, ale také do Německa a Itálie.