česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Santiago de Chile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšná účast českých firem na mezinárodní výstavě EXPO APEMEC 2017 v Chile

Mezi 50 zahraničními vystavovateli na EXPO APEMEC 2017 se ve dnech 21. a 22. 6. 2017 v Santiagu de Chile prezentovaly české firmy CZECHIDRO Strojírny Brno a.s.

V rozsáhlých reprezentačních prostorách Hotelu W, v oblasti Santiaga de Chile zvané „Sanhattan“ kvůli koncentraci významných firem a bank, se tyto dvě české firmy představily spolu s podniky z Itálie, Německa, Rakouska, Švýcarka, Rumunska, Číny a z dalších zemí v rámci VIII. ročníku mezinárodní výstavy zaměřené na střední a malé vodní elektrárny a technologie vodní energetiky.

Firma CZECHIDRO má kromě ČR rovněž pobočku v Ekvádoru. Soustřeďuje se na navrhování komplexních řešení v oblasti vodní energetiky – od financování, přes projekty až ke konečné realizaci. Firma Strojírny Brno a.s. je přední český výrobce vodních turbín a veškerých hydrotechnických zařízení pro provoz vodních elektráren. Byla založena v roce 1991 a postupně transformována na silnou společnost působící nejen na českém trhu, ale prakticky po celém světě. Společnost se zabývá výrobou vodních turbín na malé vodní elektrárny – Kaplanova, Francisova a Peltonova. Také vyrábí hydromechanická zařízení, jako česle, čistící stroje, hradidla a další hydromechanická zařízení pro řeky.

Fotografie zachycuje zástupce firem CZECHIDRO a Brněnské strojírny a.s. během návštěvy obchodního rady ZÚ ČR Santiago de Chile Ondřej Kašiny v jejich stánku během EXPO APEMEC 2017. Díky pomoci Zastupitelského úřadu Santiago de Chile se uskutečnilo rovněž jednání výše uvedených českých firem s JUDr. L. F. Silvou, právníkem z renomované chilské právní kanceláře Yrarrázaval, Ruiz-Tagle, Goldenberg, Lagos a Silva. Tato právní kancelář se specializuje na oblast energetiky a dlouhodobě pomáhá českým firmám s poradenstvím, jak podnikat v Chile.

Mezinárodní výstava EXPO APEMEC 2017 je nejvýznamnější akcí tohoto druhu v Latinské Americe, zejména v oblasti malých a středních vodních elektráren. Výstavu již poosmé připravila La Asociación Chilena de Pequeñas y Medianas Centrales Hidroeléctricas (APEMEC), asociace sdružující od roku 2008 výrobce energie z vody s kapacitou do 1 MW do 60 MW. Česká firma CZECHIDRO je členem APEMEC.

V roce 2016 se EXPO APEMEC v Santiagu de Chile zúčastnilo okolo 50 zahraničních firem a více než 1200 návštěvníků z řad chilských a zahraničních podnikatelů.

Společné foto

Společné foto

s Dr. Silvou

s Dr. Silvou

Autor. Ondřej Kašina, obchodní rada Velvyslanectví České republiky v Santiagu de Chile