česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Občané Chile a Bolívie – vízová povinnost a úřady příslušné k podání žádosti o vízum

Základní informace o vízové povinnosti občanů zemí akreditace Velvyslanectví ČR v Santiagu
 

Občané Chile nepodléhají pro krátkodobé (do 90 dnů) pobyty v ČR / schengenském prostoru vízové povinnosti, pokud účelem cesty není výdělečná činnost. Občané Chile nicméně podléhají vízové povinnosti pro dlouhodobé pobyty (nad 90 dnů).

Žádost o dlouhodobé vízum / o pobyt mohou chilští občané podat nejen na Velvyslanectví ČR v Santiagu, ale i na jiných zastupitelských úřadech ČR.

Občané Bolívie podléhají pro krátkodobé (do 90 dnů) i dlouhodobé (nad 90 dnů) pobyty v ČR / schengenském prostoru vízové povinnosti.

Žádost o krátkodobé (schengenské) vízum mohou občané Bolívie podat na velvyslanectví Španělska v La Pazu, pokud je ČR jediným nebo hlavním cílem cesty do zemí schengenského prostoru. ČR má totiž se Španělskem sjednánu dohodu o zastupování ve vydávání schengenských víz, která podávání žádostí na španělském velvyslanectví v La Pazu umožňuje.

Žádost o dlouhodobé vízum / pobyt může občan Bolívie podat pouze na velvyslanectví ČR v Santiago de Chile nebo na zastupitelském úřadu ČR v zemi, v níž má občan Bolívie povolen dlouhodobý nebo trvalý pobyt.