česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva vrchního ředitele MZV ČR V. Grepla v Bolívii

Informace o návštěvě vrchního ředitele MZV ČR V. Grepla v Bolívii v rámci mezi ministerských konzultací.

Ve dnech 16- 18. listopadu 2011 navštívil Bolívii VŘ MZV ČR V. Grepl z aúčelem mezi ministerských konzultací. Tyto byly součástí jeho konzultací v Latinské Americe, při kterých navštívil ještě Paraguay a Ekvádor. Jde o země, ve kterých Česká republika nemá rezidentní úřad a ve kterých ani nelze v brzké době očekávat návštěvu ministra či na jiné vysoké státní úrovni. Ministerské konzultace jsou proto vhodnou formou zachování aktivní české přítomnosti, bilaterálních vztahů a možného zintenzivnění obchodní výměny a dalších forem spolupráce.

V La Paz byl pan vrchní ředitel Grepl přijat vrchním ředitelem sekce bilaterální politiky Estebanem Elmerem Catarinou Maminim, s kterým projednali stav bilaterálních vztahů a mezinárodní otázky. Zvláštní pozornost oba partneři věnovali konkrétním možnostem obchodní, hospodářské a investiční spolupráce mezi oběma zeměmi, které jsou v současné konstelaci velmi perspektivní. 

Dále se VŘ Grepl setkal ke konzultacím s velvyslaneci EU v Bolívii a dále přednesl přednášku na katolické univerzitě San Pablo.

Vrchní ředitel Grepl se rovněž zúčastnil setkání se zástupci české krajanské kolonie a s honorární konzulkou patricií Reznicek.

Na závěr pobytu byla delegace přijata viceprezidentem republiky Alvaro Garcia Linerou.