česky  español 

rozšířené vyhledávání
min_ZV_v_chile
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva ministra zahraničních věcí v Chile

oficiální setkání a jednání v Chile

Oficiální program ministra zahraničních věcí a prvního místopředsedy vlády Karla Schwarzenberga v Chile

4.4. 2011
První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg podepsal v Santiagu de Chile Dohodu o spolupráci v oblasti cestovního ruchu mezi Ministerstvem pro místní rozvoj České republiky a Ministerstvem hospodářství, rozvoje a cestovního ruchu Chilské republiky. Za chilskou stranu dohodu podepsal ministr hospodářství Juan Andrés Fontaine. Ministr Schwarzenberg doprovázel v Chile prezidenta Václava Klause na státní návštěvě.

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se v Santiagu de Chile  sešel se svým chilským protějškem Alfredem Morenem.  Jejich jednání, realizované v rámci státní návštěvy prezidenta Václava Klause v Chile, potvrdilo oboustranný zájem na prohloubení spolupráce v oblastech školství a vědeckého výzkumu, zalesňování, výzkumu a ochrany Antarktidy, obchodní a ekonomické výměny, obrany a vzájemné podpory v rámci mezinárodních organizací.  Ministři zdůraznili velmi dobrou úroveň bilaterálních vztahů, které se opírají o sdílení totožných demokratických hodnot.

5.4. 2011

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg přednesl při příležitosti zahájení akademického roku na Univerzitě Santiago de Chile přednášku na téma "Democratic Transitions" (Přechody k demokracii) .   Rektor univerzity Juan Manuel Zolezzi vyzdvihl přínos Karla Schwarzenberga v ochraně a prosazování lidských práv a jeho osobní životní zkušenost s totalitárním režimem.  Přednášku ministra Schwarzenberga si vedle akademických zástupců univerzit a studentů přišel poslechnout též exprezident Chile Patricio Aylwin (1990-1994), první svobodně zvolený prezident po ukončení vojenského režimu generála Pinocheta. Ministr Schwarzenberg seznámil chilské publikum se základními kroky, které byly učiněny pro demokratizaci české společnosti po pádu komunistického režimu a poukázal na paralely s chilskou historickou zkušeností.

min

ministr na univ