česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva ministra zemědělství J. Šebesty v Chile

Ve dnech 8. - 14. listopadu 2009 navštívila Chile delegace ministerstva zemědělství ČR vedená ministrem panem Jakubem Šebestou.

Ve dnech 8. - 14. listopadu 2009 navštívila Chile delegace ministerstva zemědělství ČR vedená ministrem panem Jakubem Šebestou. Program návštěvy byl zahájen v chilské Patagonii, kde je realizován projekt rozvojové spolupráce v požárem postižených oblastech národního parku Torres del Paine. O dosavadních výsledcích realizace projektu delegace hovořila nejen s regionálním ředitelem Národní lesnické korporace CONAF J.J.Romerem, ale též se starostou města Puerto Natales a místními médii.

Následující část programu zahrnovala krátkou zastávku v jihochilském městě Concepción, kde ministr s delegací navštívil prostory firmy Rudolf Jelínek, první české investice v Chile. Početná podnikatelská delegace doprovázející pana ministra pan navštívila dřevařský veletrh Expocorma.

Program v chilském hlavním městě zahrnoval především setkání ministra se svým chilským protějškem paní M. Hornkohlovou dne 12. listopadu. Obě strany se shodly na obrovském potenciálu spolupráce, chilská strana navíc oficiálně poděkovala za realizaci projektu v Torres del Paine.

Pro podnikatelskou část delegace složenou z celkem 12 podnikatelů specializovaných zejména na lesnictví a lihovarnictví bylo připraveno setkání s podnikateli XII. regionu v Punta Arenas, v Concepciónu navštívili nejvýznamnější dřevařsko-lesnický veletrh Expocorma, kde se setkali jaks vedením Lesnického institutu INFOR, tak s generální ředitelkou Asociace producentů dřeva, papíru a celulózy. V Santiago de Chile se pak uskutečnil kulatý stůl v sídle CONAF, který zahájil ministr J. Šebesta. Prezentace chilského vinařství proběhla v režii Chilské asociace vína. Oficiální část programu české delegace byla ukončena společenským podnikem na Velvyslanectví ČR v Chile.