rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká výprava zazářila na 24. letní deaflympiádě v Brazílii

Ve dnech 1. - 15. května 2022 se v jihobrazilském městě Caxias do Sul uskutečnil 24. ročník letní deaflympiády, na které Českou republiku reprezentovalo 23 sportovců. Celkově získala česká výprava v Brazílii osm medailí, čímž dosáhla svého druhého nejlepšího medailového výsledku z deaflympijských her.

Letní deaflympiáda je významnou mezinárodní akcí, jíž se účastní špičkoví sportovci se sluchovým handicapem. Její 24. ročník se konal v brazilském městě Caxias do Sul ve státě Rio Grande do Sul. Zúčastnilo se ho přes 4 200 sportovců a členů realizačních týmů ze 77 zemí světa.

Český svaz neslyšících sportovců vyslal do Brazílie dvacet tři reprezentantů, kteří se představili v devíti odvětvích. Celkově získala česká výprava čtyři zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile.

Bronzovou medaili vybojovala ve sportovním karate třídy Kato šestnáctiletá Barbora Vachoutová. Tým orientačních běžců se ve složení Marie Pangrácová, Anna Pangrácová, Marek Spilka, Jan Semerád a Josef Procházka postaral o jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Dvě zlaté medaile zajistil tenista Jaroslav Šmédek, první dosáhl ve dvouhře a druhé ve smíšené čtyřhře s Kateřinou Blaščíkovou. Diskařce Lence Matouškové se podařilo obhájit zlatou medaili z minulých her. Michal Stanovský pak završil české úspěchy vítězstvím v maratonu.

Velmi dobrého umístění dosáhli i ostatní sportovci. Marek Bartošek skončil v soutěži střelců ze vzduchové pušky na čtvrté pozici. Stejným úspěchem se může pyšnit i pár beachvolejbalistek Oldřiška Žídková a Anna Pavlovová. Horský cyklista Pavel Pastrnek, golfista Richard Pavel či beachvolejbalisté Jan Žídek ml. a Šimon Bambas obsadili ve svých disciplínách pátá místa.

Generální konzulát České republiky v São Paulu gratuluje medailistům a děkuje všem sportovcům za příkladnou reprezentaci naší země.