português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Renan Perobelli
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mikulášské předvánoční setkání s krajany v Sao Paulu

V sobotu odpoledne dne 14. prosince 2019 zorganizoval generální konzulát ČR v Sao Paulu v prostorách úřadu a přilehlé zahradě tradiční Mikulášskou besídku spojenou s předvánočním krajanským setkáním.
 

Akce, jejímž cílem je nejen posilování úzké spolupráce generálního konzulátu s krajany, ale i udržování českých tradic, národních zvyklostí a českého jazyka daleko od České republiky, se zúčastnilo 65 rodin se svými potomky, včetně několika krajanů ze slovenské komunity.

Zatímco pro děti byly připraveny sportovní a dovednostní soutěže a následně setkání a „pohovor“ s Mikulášem, čertem a andělem, kteří mezi ně rozdělovali drobné dárky a sladkosti, rodiče si naopak pochutnali na tradičním českém jídle, pivu a becherovce.

Letošní oslavy svátku Mikuláše potvrdily, že je tato akce velmi oblíbená u krajanů a každý rok se jí zúčastňuje stále více osob a to dokonce i z poměrně velmi vzdálených destinací. Tento rok např. až z města Belému ve státě Pará, který je označován bránou do brazilské Amazónie.

Galerie


Mikulášské setkání 2019