português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Workshop souboru Slavie s folklorními tanečníky

Dne 6. prosince 2016 se v prostorách Generálního konzulátu ČR v Sao Paulu uskutečnil workshop folklorního souboru Slavie s folklorními tanečníky a choreografy Markétou a Jaroslavem Lukešovými.

Folklorní soubor Slavie působí při krajanském spolku v Sao Paulu, Česko-brazilské kulturní Unii.

Manželé Lukešovi přijali pozvání dalšího folklorního souboru, který působí v Batypora (ve státě Mato Grosso do Sul), kde pomohli souboru během intenzivního soustředění nacvičit nové choreografie. V rámci jejich cesty do Brazílie se uskutečnil i workshop se souborem Slavia v Sao Paulu. 

Markéta Lukešová pracuje jako etnografka v Národním ústavu lidové kultury ve Strážnici. Je absolventkou etnologie na MU v Brně a Školy folklorních tradic, kde navštěvovala hodiny choreografie u L. Košíkové. Od dětství tancovala ve folklorních souborech, deset let působila na pozici vedoucího Souboru písní a tanců Vracovjan. Nyní vede semináře na ZUŠ ve Vracově a ve Škole folklorních tradic. Působí také jako autorka festivalových pořadů (Strážnice, Milotice, Vlčnov) a v České národní sekci CIOFF. Společně s manželem Jaroslavem, který je taktéž celý život tanečníkem a působil např. v VUS Ondráš, SPT Vracovjan a FS Lipina, vytvořili několik desítek choreografií.

 

 

Workshop Slavia na Generálním konzulátu

Workshop Slavia na Generálním konzulátu