português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pražské jaro
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

On-line vysílání koncertů festivalu Pražské jaro

Letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro je výjimečný, publikum totiž nebude přítomno v koncertních sálech. Základem alternativního programu se stane jedenáct koncertů, které budou živě přenášeny z pódií pěti pražských koncertních síní a jedné brněnské. On-line vysílání začne 12. května 2020 a přenosy bude možné sladovat také prostřednictvím webů a sociálních sítí Ministerstva zahraničí, českých zastupitelských úřadů a Českých center.

„Pražské jaro je jednou z nejvyhlášenějších hudebních akcí na světě a je dobře, že i v současné náročné době našli pořadatelé způsob, jak tento zážitek dostat k posluchačům. Ministerstvo zahraničí je hrdé, že se může podílet na vysílání tohoto prestižního festivalu prostřednictvím našich kanálů v cizině,“ řekl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro v letošním roce slaví své 75. jubileum. Je to nejstarší hudební festival klasické hudby v České republice. Za roky své existence si festival vybudoval věhlas a celosvětový respekt. Pravidelně se koná v měsíci květnu a vždy začíná hudebním cyklem Má Vlast Bedřicha Smetany. Na festivalu vystupují špičkoví světoví umělci.

Program 75. ročníku Pražského jara najdete na webových stránkách festivalu.