português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: p-hrbek
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mladí šachisté hájí české barvy na Mistrovství světa v Minas Gerais

22. srpna 2017 začíná v brazilském lázeňském městě Pocos de Caldas (stát Minas Gerais) MS mládeže v šachu. Do Brazílie míří z České republiky skupinka 4 dětí, které si ziskem titulu mistra České republiky zajistili účast na vrcholné akci ve svých kategoriích.
 

Jedná se o vítěze do 10 let v dívkách Emmu Dobsu a v chlapcích Karla Brožku. V kategorii do 12 let na cestu vyráží v dívčí kategorii Anna Lhotská a v chlapecké Štěpán Hrbek. MS končí 31. srpna a všichni šachisté absolvují 11 kol. Na partii je vždy vyhrazena doba pro každého ze soupeřů 90 minut na prvních 40 tahů, po jejich odehrání obdrží hráči dalších 30 minut na dohrání partie. Za každý odehraný tah se přidává 30 sekund.

Boj obou chlapců o účast na MS začal již v krajských přeborech, z kterých si museli vybojovat postup na Mistrovství Čech. Odtud potom prvních 8 postoupilo na mistrovství republiky, kterého se účastní 24 hráčů. Turnaj dívek je otevřený, to znamená, že se jej mohly zúčastnit hráčky bez předchozí kvalifikace.

Všichni čtyři hráči cestují do Brazílie se svými tatínky. První přilétá do Sao Paula dvojice Brožka - Hrbek s nejdelší dobou na aklimatizaci. Tři dny před zahájením dorazí dívky Anička s Emou. Dětem bude v dějišti s šachovou přípravou pomáhat šachovým svazem vyslaný FIDE senior trenér IM Sergej Berezjuk, který se dvěma z nich (Štěpánovi a Aničce) věnuje celoročně.

V případě Anny Lhotské, Karla Brožky a Štěpána Hrbka se již jedná o několikanásobné medailisty, případně vítěze mistrovství republiky účastnící se pravidelně turnajů s mezinárodní účastí. Všichni čtyři si zahráli v loňském roce mistrovství Evropy v Praze. Anna Lhotská, Karel Brožka a Štěpán Hrbek následně v říjnu i MS v gruzínském Batumi.

Autor: P. Hrbek


https://www.wccc2017.com/

Galerie


20170822-šachisté v minas gerais