português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Consulado Geral em São Paulo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko podpoří rekonstrukci hřiště Palmeirinha v saopaulské favele Paraisópolis

Generální konzul ČR v São Paulu Miloš Sklenka a ředitel Sportovní asociace Palmeirinha Francisco Luiz da Silva podepsali dne 9. dubna 2021 smlouvu o spolupráci, na jejímž základě může být v Brazílii zahájena realizace již pátého malého lokálního projektu. Z prostředků rozvojové spolupráce České republiky bude v letošním roce zrekonstruováno zázemí fotbalového hřiště Palmeirinha.

Hřiště Palmeirinha je důležitým komunitním centrem saopaulské sociálně vyloučené lokality Paraisópolis, které se prostřednictvím volnočasových aktivit snaží o sociální interakci a integraci místních dětí.

Dětem z favel, které patří mezi nejzranitelnější skupinu brazilské společnosti, tak centrum poskytuje příležitost k sebevyjádření, budování sebevědomí a zdravých návyků, čímž přispívá například k prevenci užívání návykových látek a kriminality.

V rámci své rozvojové spolupráce podpořila Česká republika v minulých letech projekty v brazilských městech Batayporã, Batatuba (Piracaia), Lídice (Rio Claro) a v indiánské vesnici Bananal (Aquidauana).

Autorka: Věra Matysíková, Generální konzulát ČR v São Paulu.

Galerie


Assinatura do Protocolo de Cooperação Palmeirinha