português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Consulado Geral
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko podpoří modernizaci nemocnice v brazilském městě Diamantina

Dne 17. března 2022 uzavřela Česká republika, prostřednictvím svého generálního konzulátu v São Paulu, smlouvu o spolupráci s dobročinnou organizací Irmandade de Nossa Senhora da Saúde, na jejímž základě může být v brazilském městě Diamantina zahájena modernizace části porodnického oddělení Nemocnice Panny Marie Dobrého Zdraví.

Diamantina, rodiště bývalého prezidenta českého původu Juscelina Kubitscheka (1902-1976), se nachází necelých 300 km od Belo Horizonte, hlavního města vnitrozemského brazilského státu Minas Gerais. Je vstupní bránou do regionu Alto Jequitinhonha, který je vzhledem ke své sociální a ekonomické zranitelnosti a nízkému indexu lidského rozvoje nazýván též „údolím chudoby“ nebo „údolím hladu“.

Město Diamantina v současné době zajišťuje rozšířenou zdravotnickou péči pro 34 municipalit, v kterých žije přibližně 400 000 obyvatel.

V roce 2022 podpoří Česká republika v rámci svého Programu zahraniční rozvojové spolupráce modernizaci části porodnického oddělení Nemocnice Panny Marie Dobrého Zdraví (Hospital Nossa Senhora da Saúde). Těžištěm tohoto projektu je dodání moderních nemocničních lůžek, jež za zvýhodněných podmínek poskytne renomovaná česká společnost Linet. 

Díky modernizaci bude možné vytvořit příjemnější a vhodnější prostředí k hospitalizaci, které nabídne více pohodlí, zaručí dostatečnou bezpečnost a kvalitu během poskytování zdravotnických úkonů pacientkám na porodnickém oddělení. Současně také dojde ke zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců a spolupracovníků zařízení.

Poskytování kvalitních služeb pacientkám z nízkopříjmových skupin společnosti jednoznačně přispěje v tomto regionu k boji proti nerovnému přístupu ke zdravotnické péči.

 


 

Galerie


Modernização do Hospital Nossa Senhora da Saúde